جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

برای مشاوره بازسازی باید چه کار کنیم؟ همه چیز درباره مشاوره بازسازی

یکی از راه‌های کاربردی که با کمک آن می‌توانید محیط کاری یا محل زندگی خود را زیباتر سازید، بازسازی است. اگر ملکی که فعلا در آن زندگی می‌کنید، آن چیزی نیست که به دنبال هستید، می‌توانید با بازسازی ملک تغییرات دلخواه خود را ایجاد کرده وخانه‌ای داشته باشید که در آن احساس آرامش پیدا می‌کنید. برای این کار می‌توانید از دانش و تجربه یک مشاوره بازسازی کمک بگیرید.

آیا بازسازی با نوسازی تفاوت دارد؟

برخی افراد ممکن است تصور کنند نوسازی همان بازسازی است اما این دو با یکدیگر تفاوت دارند. بازسازی به تغییرات بزرگ در ساختمان گفته می‌شود که طی آن ممکن است دیوار جابجا شود، جای آشپزخانه عوض شود، تعویض لوله کشی انجام گیرد و … اما در بحث نوسازی، تغییرات کوچکی بر روی ساختمان اعمال می‌شود. به طور مثال می‌‌توان با نصب کاغذ دیواری ظاهری جدیدی به آپارتمان هدیه کرد که این تغییر، یک نوع نوسازی است. چه هدف شما نوسازی باشد چه بازسازی، توصیه می‌کنیم از تخصص یک مشاور استفاده کنید تا بهترین نتیجه ممکن را داشته باشد.

چرا از خدمات مشاوره بازسازی کمک بگیرم؟

بازسازی ملک می‌توان تنها برای یک بخش از ساختمان یا کل واحد انجام بگیرد. بسته به نظر خود می‌توانید یک بخش از منزل مانند سرویس بهداشتی یا اتاق خواب را بازسازی کرده یا تغییری در کل محیط آن ایجاد کنید. بازسازی کلی می‌تواند شامل تعویض رنگ کل واحد، بازسازی تمام دیوارها و … باشد. برای هر کدام از این تغییرات بهتر است با فردی متخصص مشورت کنید که دانش کافی برای بازسازی را دارد. مشاوره بازسازی به شما کمک خواهد کرد با توجه به بودجه و طرح مورد نظر خود، بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

اگر ایده‌ای برای بازسازی ملک خود دارید، می‌توانید آن را با مشاور در میان گذاشته و مطمئن شوید که این اید‌ه‌ها قابل اجرا هستند. مشاوره بازسازی شرایط فعلی ملک را بررسی کرده و به شما می‌گوید که آیا امکان ایجاد تغییرات در آن واحد وجود دارد یا خیر. در صورتی که ایده، خروجی زیاد خوبی نداشته باشد، مشاوره همان ابتدا نکات لازم را به شما ارائه داده و توصیه می‌کند که از ایده یا طرح بهتری استفاده کنید.

چنانچه تصمیم داشته باشید بازسازی را خودتان انجام دهید، پیش از هر مرحله‌ای باید تحقیقات زیادی انجام داده و مطمئن شوید که آن تغییر، مشکلی برای ملک ایجاد نمی‌کند. مشاور بازسازی این مراحل را خود انجام داده و باعث صرفه جویی در هزینه‌ها و وقت شما می‌شود زیرا در صورتی که تصمیم شما نتیجه خوبی نداشته باشد، مجبور به تغییر دوباره هستید. بهتر است از همان ابتدا برای بازسازی ملک از دانش مشاوره بازسازی استفاده کنید. اگر برای این موضوع نیاز به کمک داشتید، کارشناسان ما در مجموعه کی بلده پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

چرا از خدمات مشاوره بازسازی کمک بگیرم؟
چرا از خدمات مشاوره بازسازی کمک بگیرم؟

نکات مهم در بازسازی ساختمان

بازسازی ملک ممکن است به دلیل خرابی لوله کشی، قدیمی بودن طرح یا تغییری در محیط داخلی انجام شود. در فرآیند بازسازی ملک چندین معیار وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند:

 • سن ملک: مهم‌ترین موردی که در بازسازی ساختمان باید مورد توجه قرار بگیرد، سن ملک است. معمولا ملک‌هایی که قدمت زیادی دارند، بازسازی پیچیده‌تری داشته و باید از متخصصی در این مورد کمک بگیرید.
 • فرسودگی در بافت ساختمان: به مرور زمان ممکن است در هر بخش ساختمان مشکل یا فرسودگی ایجاد شود. در بازسازی ساختمان، این موارد شناسایی شده و تعمیر می‌شوند تا مشکلات بزرگ‌تری در آینده ایجاد نکنند.
 • موقعیت و کاربری ساختمان: هر ساختمانی بسته به کاربری و موقعیت خود، شرایط متفاوتی برای بازسازی خواهد داشت. مشاوره بازسازی به شما کمک خواهد کرد موقعیت را ارزیابی کرده و بهترین تصمیم را با توجه به کاربری ساختمان بگیرید.
 • حجم تغییرات مورد نظر شما: ابتدا باید تصمیم بگیرید که حجم تغییرات مورد نظر شما چقدر است. آیا فقط قصد دارید اتاق خواب را تغییر دهید یا تغییر کلی در ساختمان را ترجیح می‌دهید؟ پاسخ این سوال مشخص خواهد کرد برای بازسازی به چه مقدار هزینه و زمان نیاز دارید.

انواع بازسازی ملک

مشاوره بازسازی با توجه به کاربری ملک شما انجام می‌شود.

 • بازسازی ساختمان مسکونی: رایج‌ترین نوع بازسازی، بازسازی منزل است. برخی افراد ترجیح می‌دهند به جای فروش منزل خود، آن را بازسازی کرده و شرایط زندگی بهتری ایجاد کنند.
 • بازسازی ساختمان اداری: ساختمان‌های اداری برای تفکیک فضا بین بخش‌های مختلف، مورد بازسازی قرار گرفته و بخش‌های زیادی به ساختمان اضافه می‌شود. رنگ، متریال و اندازه اتاق‌ها در ساختمان اداری متفاوت با ساختمان‌های مسکونی بوده و بازسازی می‌تواند فضای کاری بهتری برای کارمندان فراهم سازد.
 • بازسازی ساختمان‌های خدماتی: فضاهای خدماتی مانند رستوران، کافی شاپ، کلینیک و مطب پزشک معمولا از خدمات مشاوره بازسازی استفاده می‌کنند. این مشاغل با توجه به نیاز مراجعه کنندگان، ملک خود را بازسازی کرده و تغییرات لازم را بر روی آن اعمال می‌کند. به طور مثال اگر قصد دارید رستورانی به شکل سنتی داشته باشید، می‌توانید با بازسازی ملک، فضای خاصی ایجاد کرده و مشتریان بیشتری را به سمت خدمات خود جذب کنید. در واقع این سبک تغییرات می‌تواند باعث رشد بیشتر کسب و کار و فروش بیشتر شود، به همین دلیل است که بازسازی مراکز خدماتی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

مشاوره بازسازی چه اطلاعاتی در اختیار ما قرار می‌دهد؟

بسته به اینکه خدمات مشاوره بازسازی آنلاین باشد یا حضوری، مراحل مختلفی را پشت سر خواهید گذاشت. بهترین حالت این است که از مشاورین بازسازی بخواهید به صورت حضوری به ملک شما سر زده و از نزدیک بازدید کنند. پس از بازدید مشاوره بازسازی، اطلاعات کامل‌تری در مورد بازسازی ساختمان به شما داده خواهد شد که شامل موارد زیر است.

 • آیا بازسازی ملک کار درستی است؟

در اولین قدم، مشاوره بازسازی به شما خواهد گفت که آیا بازسازی ملک کار درستی است یا بهتر است گزینه دیگری را در نظر بگیرید. بسته به تصوری که از آینده ملک دارید، ممکن است در بیان ایده خود، از سبک طراحی مختلف مانند کلاسیک، سبک مدرن یا سبک اسکاندیناوی استفاده کنید. مشاوره بازسازی با دید بهتری به آن ایده نگاه کرده و مطمئن می‌شود بازسازی ملک می‌تواند وضعیت بهتری به ملک هدیه دهد. برای درک بهتر این موضوع اجازه دهید یک مثال را بررسی کنیم.

شما صاحب یک واحد آپارتمان در یک مجتمع چندین ساله هستید. تصمیم می‌گیرید آپارتمان خود را بازسازی کنید اما پس از بررسی کارشناس و برآورد هزینه‌‌ها، مشخص می‌شود که صرف وقت و هزینه برای بازسازی آن واحد کار منطقی نیست. کل ساختمان نیاز به تعمیر اساسی دارد اما شما تنها تعمیرات را بر روی یک واحد انجام می‌دهید. برای گرفتن نتیجه عالی باید تمام بخش‌های مشترک در ساختمان بازسازی شوند.

مشاوره بازسازی در این مرحله اعلام می‌کند که بنظر ایشان، بازسازی آن واحد منفعت مالی به همراه نخواهد داشت و مالک هم از نتیجه آن راضی نیست زیرا بخش‌های دیگر ساختمان مشکلات زیادی داشته و باید تعمیرات ابتدا در بخش‌های اصلی انجام بگیرد. در این مرحله ممکن است به شما پیشنهاد دهند ملک خود را رهن یا اجاره داده و به جای دیگر نقل مکان کنید.

 • هزینه بازسازی ملک چقدر خواهد بود؟

اگر مشاوره بازسازی تشخیص دهد که ملک شما گزینه مناسبی برای بازسازی است، نوبت به تخمین هزینه‌ها می‌رسد. پیش از اینکه به مشاوره مراجعه کنید، ابتدا یک بازه زمانی برای بازسازی در نظر گرفته و مشخص کنید تا چه مقدار می‌توانید هزینه صرف آن کنید. مشاور با توجه به شرایط ملک، هزینه تقریبی را به شما اعلام می‌کند. از آنجایی که قبل از مراجعه به مشاور، بودجه را برای خود مشخص کرده‌اید، با شنیدن این مبلغ می‌توانید تصمیم بگیرید که ادامه این راه درست است یا باید صرف نظر کنید.

 • بازسازی ملک شامل چه مراحلی می‌شود؟

چنانچه امکان پرداخت هزینه‌های بازسازی برای شما مقدور بود، باید در مشاوره بازسازی در مورد مراحل مختلف بپرسید. اگر در این راه از یک شرکت یا شخص خاصی کمک می‌گیرید، باید از آن‌ها بخواهید به شما توضیح دهند قبل از شروع بازسازی و در فرآیند بازسازی چه کارهایی انجام خواهند داد. این مرحله به شما نشان می‌دهد متخصصی که قصد کمک گرفتن از او را دارید، تا چه حد در کار خود حرفه‌ای است.

علاوه بر آن می‌توانید از آن‌ها بپرسید در این فرآیند چه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهند. به طور مثال هزینه‌هایی که خرج بازسازی شده یا متریال‌های مورد استفاده جز اطلاعاتی است که به عنوان صاحب ساختمان می‌توانید درخواست کنید.

 • آیا آن شرکت گزینه مناسبی برای مشاوره بازسازی است؟

فرقی نمی‌کند برای چه هدفی به مشاوره مراجعه می‌کنید، در هر صورت باید بررسی کنید که آیاشرکت معتبری بوده و خدمات با کیفیتی ارائه می‌دهند یا نظرات در مورد آن‌ها زیاد مثبت نیست. خوشبختانه وجود اینترنت در زندگی امروزه به ما اجازه می‌دهد در شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌ها اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنیم. با خواندن نظر سایر مشتریان آن شرکت متوجه خواهید شد که تا چه حد به اصول خود پایبند هستند. علاوه بر اصول اخلاقی و بحث قیمت، باید مطمئن شوید که در تاریخ تعیین شده، ملک را به شما تحویل می‌دهند.

مشاوره بازسازی کی بلده

در صورتی که قصد دارید ظاهری جدید به منزل و محیط کار خود هدیه داده و آن را بازسازی کنید، متخصصین کی بلده با مشاوره بازسازی در خدمت شما خواهند بود. مشاورین ما سالهاست در این زمینه تجربه داشته و با توجه به بودجه و زمان مورد نیاز شما، بهترین گزینه را پیشنهاد خواهند داد.

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات