جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

همه چیز درباره خرید ملک پیش فروش خوزستان

اگر به دنبال خرید آپارتمان یا ملک به عنوان سرمایه گذاری یا حفظ دارایی خود هستید، احتمالا با کلمه پیش فروش برخورد کرده‌اید. پیش فروش املاک و مستغلات مفهومی است که حدودا سال 2000 رایج شد. پیش فروش آپارتمان یا ملک شامل به دست آوردن یک آپارتمان، خانه یا هر نوع ملکی است که بخشی از طرح توسعه املاک و مستغلات است اما ساخت و ساز آن شروع نشده یا درصد پیشرفت خاصی دارد؛ در واقع خرید پیش فروش به معنای خرید ملک قبل از اتمام ساخت آن است. چنانچه به دنبال خرید ملک پیش فروش خوزستان هستید، در این مقاله با کی بلده همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

چرا خرید ملک پیش فروش خوزستان را در نظر بگیریم؟

سه دلیل اصلی برای خرید ملک پیش فروش خوزستان وجود دارد؛ سرمایه گذاری در املاک، تهیه مسکن یا حفظ دارایی‌ها. اگر چیزی که به دنبال آن هستید، کسب سود از طریق خرید ملک است، خرید آپارتمان به صورت پیش فروش یک گزینه عالی برای شماست زیرا می‌توانید آن را با قیمتی کمتر از هزینه معمول خریداری کنید. اگر در آینده تصمیم به فروش یا اجاره آن بگیرید، سود قابل توجهی به دست خواهید آورد.

اگر هدف شما زندگی در آن واحد آپارتمان است، خرید پیش فروش ملک زمان بیشتری برای نقل و انتقال وسایل در اختیار شما قرار داده و به شما اجازه می‌دهد فرصت بیشتری برای پرداخت هزینه خریداری ملک داشته باشید. اغلب سازندگان واحدهای پیش فروش شرایط پرداخت متنوعی را ارائه می‌دهند تا اشخاص مختلف قادر به خرید ملک باشند.

در انتها اگر هدف شما صرفا حفظ پس انداز و پول خود است، با این سبک خرید آپارتمان می‌توانید هزینه کمتری پرداخت کرده و واحدی بهتر داشته باشید. با توجه به ریسک سایر بازارهای مالی، خرید ملک پیش فروش خوزستان یک فرصت عالی به شمار می‌رود که باعث افزایش سود خواهد شد.

5 مزیت خرید ملک پیش فروش خوزستان

یک مشاور املاک متخصص یا یک سرمایه گذار باتجربه خرید ملک را در طول فرآیند پیش فروش – زمانی که پروژه هنوز به پایان نرسیده است – توصیه می‌کند. در واقع خرید ملک پیش فروش، بهترین تضمین بازگشت سرمایه است. در ادامه مزیت‌های اصلی خرید آپارتمان یا هر ملکی را در پیش فروش بیان می‌کنیم.

1.- شما آپارتمان خود را با قیمت بهتری خریداری می‌کنید

همانطور که قبلا اشاره کردیم، مزیت اصلی خرید یک آپارتمان در پیش فروش این است که می‌توانید آن را با قیمتی کمتر از هزینه معمول خریداری کنید. معمولا واحد آپارتمان در مرحله پیش فروش 20 الی 30 درصد قیمت پایین‌تری نسبت به واحدهای مشابه آماده دارد. بسته به مرحله ساخت و ساز، سازنده واحدها می‌تواند تخفیف قابل توجهی به شما ارائه دهد.

خرید پیش فروش ملک بدون شک یک فرصت عالی است زیرا شما می‌توانید خانه بعدی خود را با قیمتی کمتر از آنچه در ذهن داشتید، خریداری کنید. در مرحله پیش فروش، برخی از شرکت‌های ساختمانی امکان پرداخت ماهانه پیش پرداخت را به صورت اقساطی پیشنهاد می‌کنند. اگر هنوز سرمایه لازم برای پرداخت هزینه ملک را ندارید، می‌توانید از این شرایط استفاده کرده و واحد آپارتمانی خریداری کنید.

2.- در این روش بازگشت سرمایه تضمین خواهد شد

خرید آپارتمان پیش فروش بازگشت سرمایه شما را تضمین می‌کند. خرید ملک پیش فروش به معنای خرید با قیمت پایین‌تر است اما ارزش ملک شما به مرور زمان افزایش یافته و پس از اتمام پروژه، سود زیادی کسب خواهید کرد. برخی افراد از این روش برای افزایش سرمایه خود استفاده می‌کنند، آپارتمانی را با قیمت پایین خریداری کرده و پس از چند ماه، با تکمیل شدن آپارتمان آن را با قیمت بالا می‌فروشند.

5 مزیت خرید ملک پیش فروش خوزستان
5 مزیت خرید ملک پیش فروش خوزستان

3.- سود سرمایه افزایش می‌یابد

سود سرمایه تفاوت مثبتی است که یک ملک در طول زمان به دست می‌آورد. سود سرمایه ارتباط مستقیمی با مکانی دارد که ملک در آن واقع شده است. اگر آپارتمان در مکانی باشد که پتانسیل رشد زیادی داشته و تقاضا برای مسکن آن در حال افزایش است، سود سرمایه بالا خواهد بود. توسعه املاک و مستغلات که به صورت پیش فروش عرضه می‌شوند، معمولاً در مناطقی با ارزش افزوده یا رشد بالا قرار دارند.

4.- بهترین واحدها در اختیار شما قرار می‌گیرد

هنگام خرید آپارتمان به صورت پیش فروش، این فرصت را خواهید داشت که متناسب با نیاز خود، یکی از اولین کسانی باشید که واحد دلخواهتان را انتخاب می‌کنید. در این سبک خرید گزینه‌های انتخاب بیشتری خواهید داشت. اگر به سراغ خرید ملک آماده بروید، احتمالا بسیاری از واحدها فروش رفته و انتخاب زیادی نخواهید داشت اما در مرحله اولیه پیش فروش، می‌توانید آپارتمانی داشته باشید که رو به خیابان یا رو به پارک باشد.

5- ملک پیش فروش هزینه نگهداری پایینی دارد

مزیت بزرگ خرید در پیش فروش این است که آپارتمان شما در زمان تحویل کاملا جدید است، در نتیجه نیازی به صرف هزینه برای بازسازی نخواهید داشت. در واحدهای پیش فروش معمولا از خود شما خواسته می‌شود در مورد متریال‌های مورد استفاده در ساخت آپارتمان نظر دهید، به همین دلیل کیفیت همه چیز توسط خود شما تایید خواهید شد و در کوتاه مدت نیازی به تعویض یا تعمیر چیزی پیدا نمی‌کنید. زندگی در آپارتمان‌هایی که قبلاً شخص دیگری زندگی می‌کرده، هزینه‌های بیشتری خواهد داشت.

معایب خرید ملک پیش فروش خوزستان

تنها نقطه ضعف خرید ملک پیش فروش خوزستان این است که پس از خرید باید مدت زیادی منتظر بمانید تا بتوانید از ملک جدید خود استفاده کنید. توسعه املاک و مستغلات در حال ساخت معمولا دارای تقویم زمانی بوده و مدتی طول می‌کشد تا تکمیل شود. به همین دلیل است که قیمت پایین‌تری نسبت به آپارتمان‌های آماده دارند؛ در نتیجه اگر قصد دارید ملکی را خریداری کرده و هفته بعد به آن اسباب کشی کنید، ملک پیش فروش گزینه خوبی نیست.

نکات مهم در خرید ملک پیش فروش خوزستان

در مورد کیفیت مواد به کار رفته در آپارتمان یا شکل نهایی واحد، حتما نکات لازم را با فروشنده در میان بگذارید. همه توافقات را در قرارداد اولیه خود بنویسید تا در آینده مشکلی ایجاد نشود. خرید خانه یا آپارتمان در مرحله پیش فروش می‌تواند گزینه خوبی برای کاهش هزینه‌ها باشد، در نگاه اول خرید ملک پیش فروش می‌تواند ایده خوبی باشد اما خطراتی نیز وجود دارد. اگر شرکت ساختمانی به آنچه وعده داده شده عمل نکند یا تحویل قبلی را به تأخیر بیندازد، ممکن است متحمل این خطرات شوید. اگر به نکات زیر توجه داشته باشید، تجربه بدی در این مسیر نداشته و سود خوبی کسب می‌کنید.

نکات مهم در خرید ملک پیش فروش خوزستان
نکات مهم در خرید ملک پیش فروش خوزستان

اطلاعات دقیقی در مورد شرکت و پروژه دریافت کنید

صرف نظر از عواملی مانند موقعیت مکانی یا بودجه، بررسی اعتبار شرکت ضروری است. علاوه بر این، باید اطلاعات مربوط به اسناد، پروانه‌های ساخت و سایر مدارک قانونی را از شرکت درخواست کنید. بسیار مهم است که از ابتدا با این اطلاعات پیش بروید زیرا این امر ریسک خطرات احتمالی از دست رفتن سرمایه را کاهش می‌دهند.

گزینه‌های مختلف املاک پیش فروش را مقایسه کنید

این احتمال وجود دارد که طراحی یک آپارتمان شما را به خود جذب کرده باشد و از قبل خود را در محیط مذکور تجسم کرده باشید اما توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب سرمایه گذاری در ملک، حداقل سه گزینه مختلف را با هم مقایسه کنید. اگرچه طراحی نقش مهمی را ایفا می‌کند اما احتمال تفاوت بین واحد نهایی با طرح اولیه کامپیوتری وجود دارد.

مدل یا رندر همیشه یک کپی واقعی از نتیجه نهایی نیست و در نهایت می‌تواند شما را نا امید کند. علاوه بر این احتمالاً خانه رویاهای شما در نقطه‌ای دورافتاده از شهر قرار داد که با کمبود خدمات عمومی مواجه بوده یا در محله‌ها یا بخش‌های فرعی و شرایط نامطلوب ساخته شده است که همه این موارد می‌تواند کیفیت زندگی خانواده شما را تحت تأثیر قرار دهد. دیدن چند گزینه مختلف به شما دید بهتری از چیزی که می‌خواهید، نشان می‌دهد.

در مورد اعتبار شرکت در اینترنت تحقیق کنید

یکی از مزایای بزرگ اینترنت، دسترسی به حجم بیشتری از اطلاعات است. دهه‌ها پیش ما فقط از طریق رسانه‌های معمولی می‌توانستیم از بی‌نظمی‌های شرکت‌های ساختمانی مطلع شویم اما امروزه می‌توانیم از طریق انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی از اعتبار شرکت‌ها ممطئن شویم. علاوه بر آن تنها سرچ اسم شرکت می‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار ما قرار دهد. متأسفانه موارد کلاهبرداری یا وعده‌های نیمه کاره توسط برخی مراکز املاک و مستغلات همچنان تکرار می‌شود، که در آن زندگی ده‌ها یا صدها خانواده تحت تاثیر قرار می‌گیرد، در نتیجه اگر از عملکرد درست آن سازنده مطلع شوید، خیالتان راحت‌تر خواهد شد.

یک نسخه از قرارداد را مطالبه کنید

هنگام رسمی کردن معامله با شرکت، لازم است که یک کپی از قرارداد داشته باشید، که باید به صورت رسمی ثبت شده باشد. در این قرارداد باید جزئیات مربوط به خانه‌ای که تحویل داده می‌شود، نحوه پرداخت هزینه ملک، امکانات واحد و … نوشته شود. توصیه می‌کنیم قبل از امضای قرارداد، موارد مندرج در سند مذکور به ویژه شرایط و نحوه فسخ را به طور کامل بررسی و تحلیل کنید. در این زمینه بهتر است به یک متخصص املاک یا وکیلی که می‌تواند شما را راهنمایی کند، مراجعه کنید. زمانی که ملک خود را تحویل گرفتید، در صورت مغایرت ملک با چیزی که توافق شده، می‌توانید درخواست خسارت کرده یا قرارداد را فسخ کنید.

نحوه پرداخت و نحوه تامین اقساط مورد نیاز برای خرید ملک را مشخص کنید

زمانی که متعهد به خرید یک ملک پیش فروش می‌شوید، باید پیش پرداخت یا اقساط خود مرتب پرداخت کنید تا مشکلی در مراحل ساخت واحد ایجاد نشود. این سرمایه گذاری ثابت می‌تواند بر بودجه‌ای که معمولاً استفاده می‌کنید، تأثیر بگذارد. بنابراین مهم است محاسبه کنید که آیا می‌توانید پرداخت‌های ماهانه را انجام دهید یا در حال حاضر امکان خرید ملک پیش فروش را ندارید.

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات