جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

همه چیز درباره ملک خوزستان و سرمایه گذاری آن

یکی از سرمایه‌گذاری‌های ارزشمند برای حفظ ارزش پول و کسب درآمد، سرمایه گذاری در ملک است. در این روش سرمایه گذاری، ملکی با قیمت مناسب خریداری شده و پس از چند سال یا چند ماه در بازار صعودی، به فروش می‌رسد. در کنار بحث سرمایه گذاری، خیلی از افراد برای ادامه زندگی خود یک دفتر کار جدید یا خانه مسکونی تهیه می‌کنند. در خوزستان فرصت‌های خرید و فروش ملک زیادی وجود دارد که هر شخص بسته به سلیقه خود می‌تواند بهترین گزینه را انتخاب نماید. در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی انواع ملک خوزستان و نکات مهم در مورد آن بپردازیم.

انواع ملک خوزستان کدامند؟

پیش از اینکه به فکر سرمایه گذاری یا خرید ملک خوزستان باشید، اجازه دهید ابتدا با انواع آن آشنا شویم.

 • زمین: زمین به محلی خالی گفته می‌شود که بر روی آن هیچ سازه یا بنایی ساخته نشده است.
 • آپارتمان: آپارتمان‌های به خانه‌های دو تا چند طبقه گفته می‌شود که در یک یا چند ساختمان قرار گرفته و ورودی یکسانی دارند. برای رفت و آمد بین واحدهای مختلف می‌توان از آسانسور یا راه پله استفاده کرد.
 • ملک کلنگی: یکی از املاک پر سود برای سرمایه گذاری ملک کلنگی است که پس از خریداری آن را کوبیده و بازسازی می‌کنند. ملک کلنگی معمولا غیر قابل استفاده بوده و نیاز شدید به نوسازی دارد.
 • ویلایی: به ملک دارای حیاط با ورودی مستقل برای یک یا نهایتا دو خانواده گفته می‌شود.
 • مستغلات: املاکی که کل آن به یک خانواده، شرکت یا کارگاه تولیدی اختصاص می‌یابد، مستغلات گفته می‌شود. در واقع خرید و فروش یکجا یک ساختمان در همین دسته جای می‌گیرد.
 • ملک اداری: به املاکی که مناسب کارهای اداری بوده و از شهرداری مجوز دارند، ملک اداری می‌گویند.
 • ملک تجاری: به املاکی که دارای مجوز تجاری بوده و به خرید و فروش محصولات مختلف می‌پردازند، ملک تجاری گفته می‌شود.
 • مجتمع: به ملک‌های آپارتمانی با بیش از 20 واحد آپارتمان، مجتمع می‌گویند. بسته به کاربری آپارتمان‌ها، اسم مجتمع ممکن است مجتمع مسکونی، مجتمع تجاری، مجتمع اداری یا مجتمع اداری – تجاری باشد.
 • باغ: ملکی که بخش کوچکی از آن به بنا اختصاص یافته و مابقی آن درخت کاشته شده است.
 • انبار: انبار به محل نگهداری محصولات یا وسایل شخصی اشاره دارد.

چرا سرمایه گذاری در املاک خوزستان سودآور است؟

تصمیم به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند برخی از مزایای زیر را برای شما به همراه داشته باشد:

 • امنیت و انعطاف پذیری: خرید املاک و مستغلات اقدامی است که از سرمایه شما در مشکلات اقتصادی محافظت می‌کند. علاوه بر این در صورت نیاز به وام، ملک به عنوان ضمانت مالی در نظر گرفته می‌شود.
 • بازده سرمایه گذاری بالا: بازدهی املاک با توجه به شرایطی که خرید انجام شده، رشد منطقه و قیمت فروش ملک، محاسبه می‌شود. معمولاً با گذشت زمان انواع املاک افزایش قابل توجهی پیدا می‌کنند.
 • محافظت از پول در برابر تورم: موضوع تورم بسیاری از مردم را نگران می‌کند زیرا با گذشت زمان، قیمت همه چیز بالاتر رفته و ارزش پول کمتر می‌شود. تورم اساساً به این معناست که هزینه زندگی افزایش یافته و پول ارزش خود را از دست می‌دهد. در نتیجه حفظ پول با نگهداری آن در زیر تشک یا در یک حساب پس انداز می‌تواند یک اشتباه جدی باشد، زیرا به تدریج ارزش آن کاهش پیدا خواهد کرد.
 • درآمد ثابت: در صورتی که به دنبال درآمد ثابتی هستید، می‌توانید ملک خود را اجاره داده و ماهانه مبلغی را دریافت کنید.
چگونه در ملک خوزستان سرمایه گذاری کنیم؟
چگونه در ملک خوزستان سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه در ملک خوزستان سرمایه گذاری کنیم؟

به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نسبت به سایر سرمایه گذاری‌ها چالش برانگیزتر است، زیرا شما را ملزم به رعایت برخی الزامات مالی، قانونی و فرآیند طولانی مدتی می‌کند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مکمل سایر ابزارهای سرمایه گذاری است و بخشی از استراتژی تنوع بخشی یک سبد است. برای سرمایه گذاری در ملک خوزستان به نکات زیر توجه کنید:

 1. بودجه خود را مشخص کنید

اولین کاری که باید انجام دهید تعیین میزان پولی است که به این سرمایه گذاری اختصاص می‌دهید. وقتی صحبت از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می‌شود، به یک سرمایه گذاری بلند مدت اشاره داریم که به اندازه سایر روش‌ها، نقدینگی زیادی ندارد. پیش از اینکه شروع به انتخاب و بازدید از املاک کنید، میزان پولی که می‌توانید برای خرید ملک پرداخت کنید را مشخص کرده و بر طبق آن پیش بروید.

 1. یک افق زمانی معقول را در نظر بگیرید

برای ایجاد سود سرمایه باید اجازه دهید سرمایه گذاری برای یک دوره دو تا پنج ساله ادامه پیدا کند. باید صبور باشید تا ارزش ملک افزایش یافته و شما را به سود زیاد برساند.

 1. تمام جزئیات را بررسی کنید تا از انتخاب خود مطمئن باشید

هنگام سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، باید در نظر داشته باشید که ملک باید در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت شده باشد، سعی کنید از وضعیت مالیاتی آن مطلع شوید و مراحل صدور سند آن را بررسی کنید.

 1. پیش از خرید پیش فروش تحقیق کنید.

یک گزینه جذاب برای سرمایه گذاری، خرید ملک پیش فروش است. در این روش هزینه‌ای را برای خرید آپارتمان ساخته نشده پرداخت می‌کنید و یک تاریخ تحویل به شما اعلام خواهد شد. زمانی که مراحل ساخت آپارتمان به پایان رسید، می‌توانید آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانید. این موضوع در شرایطی نتیجه خواهد داد که شرکت سازنده آپارتمان، وظیفه خود را به پایان برساند. پیش از خرید ملک پیش فروش حتما تحقیقات کاملی انجام داده و این موضوع را به شرکتی معتبر بسپارید تا پولتان از بین نرود.

 1. خرید برای بازسازی و فروش را در نظر بگیرید

گزینه دیگر سرمایه گذاری، خرید املاک قدیمی برای بازسازی و سپس فروش آن‌ها است. این روش دردسر زیادی دارد اما می‌تواند سودی 30 درصدی برای شما داشته باشد.

برای اینکه بتوانید در املاک و مستغلات سرمایه گذاری خوبی داشته باشید، برنامه ریزی و نظم بخشیدن به امور مالی اهمیت زیادی دارد. البته به یاد داشته باشید که انتخاب‌های مختلفی برای سرمایه گذاری ملک خوزستان وجود دارد اما باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که با بودجه، افق سرمایه گذاری و ترجیحات شما مطابقت دارد.

قرارداد خرید و فروش ملک

قرارداد خرید و فروش ملک یک سند بسیار مهم در بخش املاک و مستغلات است. چه فروشنده باشید و چه بخواهید ملکی را خریداری کنید، بسیار مهم است که بدانید قرارداد املاک چیست و شامل چه مواردی می‌شود. قرارداد خرید و فروش ملک، قراردادی بین طرفین معامله برای خرید و فروش، معاوضه یا سایر انواع انتقال ملک است که در آن شرایط معامله و قیمت ملک ذکر شده و به امضای فروشنده و خریدار رسیده است.

به بیان ساده قرارداد خرید و فروش ملک قراردادهای دوجانبه بوده که توافقات بین خریدار و فروشنده را نشان می‌دهد. این قرارداد باید کتبی و در یک دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد تا بتوان آن را از راه قانونی پیگیری کرد. قرارداد خرید و فروش ملک شامل موارد زیر می‌شود:

 • مشخصات خریدار و فروشنده

ممکن است چندین خریدار یا فروشنده داشته باشید، بنابراین باید اطلاعات مربوط به هر یک را مشخص کنید که شامل نام کامل، مشخصات کارت شناسایی و آدرس دقیق می‌شود. فروشنده موظف است اطلاعاتی را ارائه دهد که امکان تأیید قانونی بودن ملک را فراهم کرده و توانایی او برای فروش ملک را نشان می‌دهد. اگر یک ملک چندین مالک داشته باشد، یک فرد به تنهایی نمی‌تواند آن را بفروشد و قرارداد باید امضای تمام مالکین را شامل شود.

 • جزئیات ملک

مشخصات ملک مورد فروش نیز باید ذکر شود که شامل شماره ثبت، مکان دقیق، متراژ – متر مربع زمین و امکانات مختلف آن مانند انباری یا تراس می‌شود. فروشنده باید تأیید کند که ملک با مصالح مناسب ساخته شده و مشکل خاصی ندارد.

 • قیمت و روش پرداخت هزینه ملک

این قسمت مبلغ دقیقی را نشان می‌دهد که خریدار برای خرید ملک پرداخت می‌کند. تاریخ و نحوه پرداخت نیز باید قید شود.

 • تاریخ تحویل ملک خوزستان

هنگامی که قرارداد خرید و فروش ملک امضا می‌شود، از لحاظ قانونی متعلق به خریدار است، با این حال تاریخ تحویل ممکن است دیرتر از تاریخ امضا قرارداد باشد زیرا خانه هنوز در حال ساخت یا در حال تعمیر است. به همین دلیل تاریخ مذکور باید در قرارداد قید شود.

 • شرایط فسخ قرارداد یا پرداخت خسارت

این بند روش یا میزان خسارتی را بیان می‌کند که در صورت نقض قرارداد توسط خریدار یا فروشنده، باید انجام شود. این شرایط می‌تواند شامل فسخ کلی قرارداد باشد.

سایر نکات مهم در مورد ملک

 • عاری از حق: مالک باید تأیید کند که ملک دارای رهن یا اقدامات قانونی که بر ملک تأثیر می‌گذارد، نیست. به طور مثال اگر مستاجری در آن ملک زندگی کرده و از قراردادش زمان باقی است، از لحاظ قانونی می‌تواند تا پایان قرارداد در خانه بماند، مگر آنکه با خریدار به توافق برسد.
 • پرداخت بدهی مالیاتی: مالک ملک باید اعلام کند که خدماتی مانند برق، آب و مالیات پرداخت شده است.
 • عدم وجود مالک دیگر: مالک باید ثابت کند که هیچ شخص ثالثی وجود ندارد که بتواند ملک را مطالبه کند.

قرارداد خرید و فروش ملک خوزستان یکی از جنبه‌های حقوقی اساسی است که هر مشاور املاک باید از آن آگاهی داشته باشد. انعقاد قرارداد ابزار قانونی است که بر اساس آن خرید ملک رسمیت یافته و شرایط خاص را ذکر می‌کند. عقد قرارداد خرید و فروش ملک، مستلزم انجام آن در دفتر اسناد رسمی است. اگر برای فرآیند خرید و فروش ملک نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما در مجموعه کی بلده پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات