جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چرا باید به فکر مشاوره دیزاین دکوراسیون باشیم؟

وقتی میز کار شما پر از وسایل است، کارایی کمتری داشته و ممکن است خستگی و استرس بیشتری را احساس کنید. اگر خانه بهم ریخته باشد و تعداد زیادی مبلمان یا عناصر تزئینی به طور تصادفی در نقاط مختلف قرار گیرد، همین وضعیت رخ می‌دهد. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید از خدمات مشاوره دیزاین دکوراسیون کمک بگیرید. مشاورین به شما کمک خواهند کرد خانه یا محل کار خود را مطابق با سلیقه خود تغییر داده و ظاهری جذاب‌تر به آن هدیه دهید.

تاثیر دکوراسیون بر کیفیت زندگی

مطالعاتی وجود دارد که تأیید می‌کند فضای داخلی خانه بر کیفیت زندگی تأثیر می‌گذارد. زندگی در یک محیط دلپذیر و زیبا، باعث می‌شود احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته و روحیه را بهبود می‌بخشد، به همین دلیل توجه به دیزاین خانه و استفاده از رنگ‌ها و وسایل مناسب می‌تواند عامل مهمی در کیفیت زندگی ما باشد.

مزایای اصلی توجه به دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار عبارت است از:

 • خلق و خو را بهبود می‌بخشد.
 • خلاقیت را تحریک کرده و باعث می‌شود تمرکز بیشتری داشته باشید.
 • تغییر دیزاین دکوراسیون آرامش بیشتری در شما ایجاد کرده و روحیه را بهتر می‌کند.
 • از ساعات استراحت خود لذت بیشتری برده و ساعات خواب را دلپذیرتر می‌کند.
 • بر روی کیفیت زندگی تاثیر مثبت دارد.

اگر خانه جدیدی خریده یا می‌خواهید برخی از مبلمان خود را با مدلی جدید‌تر جایگزین کنید، مهم است که علاوه بر طراحی، عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید. برای مثال ممکن است از طرح یک مبل استقبال کنید اما پس از چند دقیقه نشستن بر روی آن، گردن درد یا کمر درد شوید. طبیعتا این مبل گزینه خوبی نیست و باید به دنبال مدل دیگری باشید. صندلی‌های ناهار خوری نیز مشکلی مشابه داشته و ممکن است به دلیل سفت بودن بیش از حد، باعث مشکلات کمر شوند.

از طرفی وسایلی هستند که روی آن‌ها نمی‌نشینیم یا دراز نمی‌کشیم اما باز هم می‌توانند اثرات منفی بر سلامتی ما بگذارند. به عنوان مثال اگر بوفه و مبلمان کوچکی انتخاب کرده و فضای ذخیره سازی کافی نداشته باشید، دچار استرس و ناراحتی خواهید شد. برای جلوگیری از بروز این مشکلات، بهترین انتخاب استفاده از راهنمایی‌هایی یک مشاوره دیزاین دکوراسیون است که به خوبی وسایل را شناخته و به شما کمک می‌کند تصمیم بهتری بگیرید.

چرا از مشاوره دیزاین دکوراسیون کمک بگیریم؟
چرا از مشاوره دیزاین دکوراسیون کمک بگیریم؟

چرا از مشاوره دیزاین دکوراسیون کمک بگیریم؟

تغییر دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کاری، مانند هر تغییر دیگری به یک متخصص نیاز دارد. مشاوره دیزاین دکوراسیون به شما کمک خواهد کرد تا با توجه به ابعاد ملک، طرحی که در نظر دارید و بودجه خود، بهترین تغییرات را پیاده کنید. مشاوره با هماهنگ سازی اجزای داخلی خانه، محیطی زیبا و دلنشین ایجاد خواهد کرد تا از گذراندن وقت در آن لذت ببرید. این موضوع در زندگی امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا اندازه آپارتمان‌ها کوچک‌تر شده و به کارگیری دکوراسیون مناسب می‌تواند جلوه‌ای جذاب‌تر به آن هدیه دهد.

نحوه چیدن وسایل، هماهنگی رنگ‌ها، انتخاب سبکی مناسب با فضای خانه و … از جمله مواردی است که به دانش زیادی نیاز داشته و مشاوره دیزاین دکوراسیون به خوبی از آن‌ها شناخت دارد، در نتیجه با کمک یک متخصص می‌توانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. اگر خود شما قصد داشته باشید در این مسیر قدم بردارید، باید زمان زیادی را صرف کسب دانش در این خصوص کرده و ممکن است در پایان نتیجه خوبی هم نگیرید اما مشاور با تجربه و دانشی که دارد، می‌تواند تشخیص دهد چه طرحی مناسب منزل شما است و چه سبکی مناسب نخواهد بود.

مشاوره دیزاین دکوراسیون به چه نکاتی توجه می‌کند؟

مشاوره دیزاین دکوراسیون برای پیاده سازی طرح نهایی به نکات مختلفی توجه دارد تا بتواند با توجه به آن‌ها بهترین طرح را پیشنهاد دهد.

 • توجه به نورپردازی درست محیط: نورپردازی یکی از اصول طراحی دکوراسیون است و انتخاب سبک نورپردازی درست می‌تواند تا حد زیادی خانه شما را دلنشین‌تر از قبل کند. مشاوره با آگاهی از انواع نورپردازی‌ها، بهترین گزینه‌های ممکن را به شما پیشنهاد خواهد داد.
 • هارمونی خوب در محیط خانه: یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی، هارمونی اجزای مختلف خانه با یکدیگر است. مشاوره از این موضوعات اطلاعات کاملی داشته و کمک خواهد کرد بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید.
 • انتخاب رنگ مناسب: گاهی اوقات رنگی که انتخاب می‌کنید مناسب فضای خانه نیست یا باعث کوچک‌تر بنظر رسیدن آن می‌شود. مشاوره این موارد را به شما توضیح داده و بهترین ترکیب رنگ ممکن را توصیه می‌کند.
 • استفاده از گیاهان: اگر به گل و گیاه علاقه مند هستید، استفاده از آن‌ها در محیط خانه یا محیط کاری می‌تواند باعث شادابی روحیه شود.
 • استفاده از آینه دکوراتیو: یکی از وسایلی که باعث جذابیت محیط می‌شود، آینه دکوراتیو است که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شود. انتخاب یک آینه دکوراتیو مناسب و زیبا می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر بهتر شدن دکوراسیون داشته باشد.
 • انتخاب مبلمان مناسب: مشاوره دیزاین دکوراسیون با توجه به محیط خالی منزل مبلمانی را پیشنهاد می‌دهد که باعث بزرگ‌تر بنظر رسیدن خانه شود. علاوه بر آن، مشاور فضاهای استفاده نشده را به دقت بررسی کرده و ممکن است برخی وسایل را به این بخش‌ها منتقل کند تا خانه بزرگ‌تر شود.
 • تقارن در چیدن وسایل: مشاوره دکوراسیون وسایل را با تقارن خاصی کنار هم چیده تا نظم در آن رعایت شود.
 • استفاده از وسایل تزئینی نظیر آباژور: با اینکه خرید وسایلی مانند آباژور ضروری نیست، اما اضافه کردن آن‌ها به محیط داخلی می‌تواند حال و هوای خاصی به منزل شما هدیه دهد.

انواع سبک‌های طراحی دکوراسیون کدامند؟

آشنایی با انواع سبک‌های مورد استفاده در طراحی محیط، می‌تواند دیدی کلی نسبت به تغییرات آینده به شما بدهد تا بهتر تصمیم بگیرید.

 • طراحی دکوراسیون مدرن: اگر به دنبال طراحی خلوت و شیک هستید، سبک طراحی مدرن انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. در این سبک طراحی فقط وسایلی خریداری می‌شوند که کاربردی بوده و از آن‌ها در زندگی روزمره استفاده می‌کنید. وسایلی که باعث اشغال فضا در محیط شده و کاربردی ندارند، در این طراحی جایی ندارند. در طراحی مدرن از رنگ‌های خنثی نظیر طوسی و سفید بیشتر استفاده می‌شود.
 • طراحی دکوراسیون کلاسیک: سبک طراحی کلاسیک مناسب افرادی است که شلوغی را دوست داشته و تمایل دارند وسایل زیادی در محیط زندگی آن‌ها وجود داشته باشد. در سبک کلاسیک معمولا از کاغذ دیواری‌های پر زرق و برق و مبلمان سلطنتی استفاده می‌شود. در سبک طراحی کلاسیک وسایل باید با رعایت تقارن چیده شوند و از رنگ‌های گرم و تیره استفاده شود.
 • طراحی دکوراسیون مینیمال: اگر طراحی مدرن به نظر شما شلوغ است و جای کمتر شدن وسایل وجود دارد، باید به سراغ طراحی مینیمال بروید. در این طراحی عمدتا از رنگ‌های روشن مانند سفید استفاده می‌شود و گیاهان در طراحی آن جای می‌گیرند.
 • طراحی دکوراسیون روستیک: چنانچه به بافت‌های قدیمی و طبیعی علاقمند هستید، می‌توانید به سراغ سبک طراحی روستیک بروید. در این طراحی از چوب و سنگ استفاده زیادی شده و بیشتر خانه از وسایل طبیعی تهیه شده است.
 • طراحی دکوراسیون پست مدرن: طراحی پست مدرن شامل طرح‌ها و متریال‌های مختلفی نظیر چرم، مخمل، چوب بوده و در آن از شکل‌های انتزاعی و رنگ بندی متنوع استفاده می‌شود. در این سبک طراحی از اشیا جدید استفاده شده و طراحی‌های قدیمی جای خاصی در آن ندارد.
چرا باید به فکر مشاوره دیزاین دکوراسیون باشیم؟
چرا باید به فکر مشاوره دیزاین دکوراسیون باشیم؟

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی

مشاوره دیزاین دکوراسیون پس از بازدید ملک، یک طرح کلی به شما ارائه داده و در صورت به توافق رسیدن، تغییرات لازم اعمال خواهد شد. به طور کلی مراحل طراحی دکوراسیون داخلی را می‌توان در مراحل زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: جمع آوری داده‌ها توسط مشاور

وقتی مشاورین با فضای خاصی مواجه می‌شوند، اولین کاری که باید انجام دهند جمع آوری تمام اطلاعات ممکن در مورد پروژه است. تماس با مشتری نیز در این مرحله انجام می‌شود. مشتری توضیح می‌دهد که دوست دارد چه تغییراتی در محل اعمال کند و مشاور بر پایه همین صحبت‌ها، طرح خود را ارائه می‌دهد.اگر کارهای قبلی مشاور خود را ندیده‌اید، می‌توانید از ایشان درخواست نمونه‌‌ پروژه‌های قبلی را به شما نشان دهند تا ذهنیت بهتری نسبت به سبک کاری مجموعه پیدا کنید.

اطلاعاتی که در اختیار مشاوره دیزاین دکوراسیون قرار می‌دهید، اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل لازم است با دقت تمام خواسته‌های خود را بیان کنید تا طرح نهایی، مطابق سلیقه شما باشد. مشاور از مکان مورد نظر شما بازدید کرده و ویژگی‌های آن مانند متراژ یا فضاهای خالی را یادداشت می‌کند تا بداند با چه محیطی روبه‌رو است.

 • مرحله دوم: ساخت ایده

مشاور با تمام داده‌هایی که در اختیار دارد، ایده‌ای را پروش می‌دهد که مناسب خانه شماست. این مرحله، مرحله‌ای است که کل پروژه در آن شکل گرفته و اولین پیشنهاد برای توافق با مشتری ارائه می‌شود. در واقع مشاور با توجه به اطلاعاتی که از شما گرفته و ویژگی‌های خود ملک، ایده‌‌ای را طراحی کرده و آن را به شما توضیح می‌دهد. علاوه بر طراحی، عناصر جزئی‌تر هم باید توسط مشاور مشخص شود. به طور مثال رنگ‌هایی که قرار است در محیط استفاده شود، مبلمانی که داخل خانه قرار می‌گیرد و ….

 • فاز سوم طراحی داخلی

زمانی که توافق بین مشاور و شما ایجاد شود، نوبت به مشخص کردن جزئیات بیشتر می‌رسد. مشاوره در ای مرحله نقشه‌ای از خانه را ترسیم کرده و همه جزئیات را بر روی آن مشخص می‌کند. علاوه بر آن تمام جزئیات ممکن در مورد متریال و سایر عناصری که در طراحی به کار خواهند رفت، در این طرح گنجانده خواهد شد تا تخمین بودجه راحت‌تر باشد. در این مرحله که یکی از حیاتی‌ترین مراحل طراحی داخلی است، مشتری می‌تواند ایده نسبتا خوبی از اینکه فضای مورد نظر پس از تغییر و بازسازی چگونه به نظر می‌رسد، به دست آورد.

 • تخمین بودجه و اجرای پروژه

اگر نقشه ارائه شده توسط مشاور، مورد تایید شما قرار گرفت، وقت آن می‌رسد که بودجه مشخص شود. در مرحله قبل جزئیات هر مرحله مشخص شده است، در نتیجه محاسبه هزینه‌ای که باید برای تغییر دکوراسیون صرف کنید، راحت‌تر خواهد شد. با استعلام از دو یا چند شرکت، می‌توانید هزینه آن را تخمین بزنید.

چنانچه با شرایط بودجه و طرح موافقت کردید، همه چیز آغاز می‌شود. مشاور تغییرات مورد نظر را اعمال کرده و شما پس از مدتی خانه رویایی خود را خواهید داشت. البته ذکر این نکته ضروری است که حتما یک تاریخ مشخص برای تحویل گرفتن منزل در نظر داشته باشید تا پروژه در همان حدود به شما تحویل داده شود.

سخن پایانی

تغییرات در محیط خانه و کار می‌تواند باعث بهبود روحیه شما شده و حس آرامش بیشتری به افراد خانواده منتقل کند. برای این کار می‌توانید از تخصص و دانش یک مشاوره استفاده کنید تا نتیجه نهایی مشابه طرح مورد نظر خودتان باشد. مشاوره دیزاین دکوراسیون یکی از خدمات ارائه شده مجموعه کی بلده است. اگر برای هر تغییری در محیط زندگی خود نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات