جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

همه چیز درباره ملک تجاری خوزستان

ملک تجاری خوزستان یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری برای حفظ ارزش پول و کسب سود است. زمانی که شخص یا شرکتی قصد خرید یک ملک تجاری را دارد، باید موضوعات مختلفی را در نظر بگیرد زیرا این یک سرمایه گذاری اقتصادی مهم بوده و نیاز به صرف هزینه زیادی برای آن خواهد بود. خرید یا فروش ملک تجاری تصمیمی نیست که بتوان یک شبه یا به راحتی اتخاذ کرد اما در صورت اتخاذ تصمیم درست، سود زیادی برای شرکت یا شخص به همراه خواهد داشت. در این مقاله از کی بلده همراه ما باشید تا به بررسی نکات مهم خرید یا فروش ملک تجاری خوزستان بپردازیم.

نکات مهم در مورد رهن، خرید یا فروش ملک تجاری خوزستان

روش‌های سرمایه گذاری زیادی در بازار وجود دارد که هر شخص بسته به پس انداز و دانش خود، یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند. برخی از بازارها دارای ریسک زیادی بوده و برخی  ثبات بهتری دارند، در نتیجه مطمئن خواهید بود که ارزش پول شما کم نمی‌شود. سرمایه گذاری در بازار املاک دقیقا به همین شکل است. این احتمال وجود دارد که به دلیل نوسانات بازار، قیمت ملک تجاری کاهش پیدا کند اما معمولا ضرر زیادی به خریدار نخواهید رسید. علاوه بر آن هر ساله به قیمت املاک اضافه می‌شود، در نتیجه ملکی که ده سال پیش خریداری شده، قیمت بالاتری داشته و ارزش پول را چندین برابر می‌کند. اگر قصد خرید یا فروش ملک تجاری خوزستان را دارید، مرور نکات زیر می‌تواند برای شما مفید باشد.

 • کاربری که ملک خواهد داشت. خرید یک ملک تجاری برای افتتاح یک نان فروشی با ایجاد یک مرکز زیبایی متفاوت است، به همین دلیل پیش از معامله ملک تجاری باید کاربری آن مشخص شود. به طور مثال برای آرایشگاه زیبایی نیاز به امکانات خاصی در فضا خواهد بود که در سایر کسب و کارها کاربرد ندارند، در نتیجه بهتر است پیش از معامله یک ملک تجاری، ابتدا کاربری آن را مشخص کنید. فرقی نمی‌کند فروشنده باشید یا خریدار، در هر دو حالت تعیین کاربری مفید خواهد بود. زمانی که به عنوان مشخص شود کاربری ملک آرایشگری است، افراد فعال در این زمینه کاری مطمئن می‌شوند که ملک شما دارای ویژگی‌های مورد نیاز این نوع از کسب و کارها است.
 • نوسازی که باید روی ملک انجام شود. اگر فروشنده ملک تجاری خوزستان هستید، پیش از اقدام برای فروش ملک، بهتر است یک نوسازی کلی انجام دهید. دیوارها را رنگ کرده و ظاهری جذاب‌تر به ملک ببخشید. این کار باعث افزایش قیمت آن و جذب خریدار می‌شود. اگر به عنوان خریدار برای بازدید از یک ملک می‌روید، حتما فضای داخلی را به دقت چک کنید. ممکن است نیاز باشد هزینه‌ای صرف نوسازی آن کنید.
رهن، خرید یا فروش ملک تجاری خوزستان
رهن، خرید یا فروش ملک تجاری خوزستان
 • محل قرار گرفتن ملک از جمله مهم‌ترین نکات در خرید یا فروش ملک تجاری خوزستان است. باید مطمئن شوید ملک از طریق وسایل حمل و نقل مختلف، به خصوص وسایلی که انتظار می‌رود مراجعین از آن‌ها استفاده کنند، دسترسی خوبی دارد. برخی کسب و کارها در یک منطقه عابر پیاده وضعیت بهتری خواهند داشت، در حالی که برخی دیگر مراجعین زیادی نداشته و نیازی نیست حتما در کنار ایستگاه مترو یا در حاشیه بلوار باشند. همچنین مهم است بدانید آیا رقابت زیادی در منطقه اطراف وجود دارد یا خیر. بهتر است منطقه‌ای را انتخاب کنید که در آن مشاغل مشابه زیادی وجود نداشته باشد.
 • حتما اطلاعات خود در مورد موضوعاتی قانونی ملک تجاری را بالا ببرید. املاک تجاری از قوانین خاصی پیروی می‌کنند که به عنوان مالک باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید. تسلط بر مفاهیمی مانند سرقفلی کار را در مراحل بعدی راحت‌تر می‌سازد. البته همیشه همراه داشتن یک وکیل و مشاوره املاک اطمینان خاطر بیشتری به شما خواهد داد اما آشنایی اولیه با قوانین ملکی هم می‌تواند مفید باشد.

اگر قصد رهن یک ملک تجاری را دارید، در قرارداد تمام شرایط معامله ذکر می‌شود که طرفین باید به آن‌ها عمل کنند. مدت زمان قرارداد املاک تجاری معمولا بیشتر از مسکن‌ بوده و اجاره یا رهن بیشتری دارند. پیش از اجاره یک ملک بهتر است ابتدا سود احتمالی از آن نوع کسب و کار را تخمین زده و مطمئن شوید که توانایی پرداخت هزینه‌های جاری ملک را دارید، در غیر این صورت کسب و کار شما با مشکل روبه‌رو خواهد شد. علاوه بر اجاره، هزینه‌های دیگری مانند پرداخت قبوض، پرداخت حقوق کارکنان یا شارژ ساختمان هم وجود دارد که بهتر است پیش از پیدا کردن ملک در نظر گرفته شوند.

5 مرحله برای خرید موفق ملک تجاری خوزستان

مالکیت یک ملک تجاری می‌تواند یک سرمایه گذاری هوشمندانه باشد که در طولانی مدت باعث افزایش میزان سرمایه اولیه می‌شود اما خرید املاک تجاری بسیار پیچیده بوده و مانند خرید خانه مسکونی نیست. برای این خرید به زمان، تحقیق و برنامه ریزی بیشتری نیاز دارید. اگر به دنبال خرید یک فضای تجاری هستید، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا باید یک ملک تجاری مناسب پیدا کنید

زمان مناسبی برای خرید ملک تجاری انتخاب کنید. در برخی بازه‌های زمانی قیمت املاک به اوج می‌رسد که باید از خرید ملک در این بازه‌های زمانی اجتناب کنید. نوسانات در تمام بازارها وجود دارند، گاهی اوقات قیمت به کف رسیده و برخی دوره‌ها افزایش زیادی پیدا می‌کنند. اگر به مشاوره املاک مراجعه کنید، به شما در شناسایی این نوسانات کمک زیادی خواهند کرد. روند بازار املاک تجاری محلی و ملی را مشاهده کرده و هنگام انتخاب مکان، عوامل مهم را در نظر بگیرید.

 • محل قرار گیری ملک

اگر در حال خرید یک فروشگاه هستید، بدیهی است که باید یک ملک تجاری با محل خوب انتخاب کنید زیرا رونق بالا منطقه به معنای افزایش بیشتر مشتریان است. اگر در یک منطقه شلوغ نیستید، باید استراتژی‌های بازاریابی عالی برای تشویق مشتریان داشته باشید که مانع افزایش فروش می‌شود.

 • اندازه ملک تجاری خوزستان

مشخص کردن اندازه ملک تجاری می‌تواند یک موضوع دردسر ساز باشد. در حالی که نمی‌خواهید هزینه بیش از حد خرج فضای غیر قابل استفاده کنید، باید محیطی انتخاب کنید که مساحت آن پاسخگوی نیاز کارکنان، مبلمان، تجهیزات و انبار باشد. اختصاص فضای بزرگ برای یک کاربری خاص می‌تواند باعث افزایش هزینه‌های شما شود و در مقابل کوچک بودن محیط، فرصت رشد بیشتر را می‌گیرد. حتما پیش از خرید مشخص کنید که چه هدفی دارید تا تخمین دقیق‌تری از فضای مورد نیاز خود پیدا کنید.

 • امکانات ملک تجاری

ملک تجاری باید به خدمات اولیه مانند سیستم گرمایشی، تلفن و اینترنت متصل باشد اما بسته به نوع کسب‌وکاری که اداره می‌کنید، ممکن است به خدمات اضافی مانند تجهیزات برق و تهویه ویژه نیز نیاز داشته باشید.

 • مجوزها

توجه داشته باشید که ممکن است مجوزهای خاصی برای برخی از فعالیت‌های تجاری مورد نیاز باشد. به همین دلیل قبل از انتخاب مکان تجاری باید بررسی کنید که آیا این امکان در محل وجود دارد یا خیر.

 • امنیت و دسترسی

گاهی اوقات وسایل ارزشمندی در انبار نگهداری می‌کنید که امنیت آن‌ها از اهمیت زیادی برخودار است. بهتر است پیش از خرید، امنیت ساختمان یا محیط را بررسی کرده و از وجود دوربین یا نگهبان مطمئن شوید.

ملک تجاری خوزستان
ملک تجاری خوزستان
 1. هزینه‌های خرید ملک تجاری خوزستان را محاسبه کنید

به طور کلی هنگام عقد قرارداد برای خرید یک ملک تجاری، پیش پرداخت لازم است، مابقی مبلغ پس از تکمیل معامله پرداخت می‌شود. با این حال هنگام خرید ملک تجاری هزینه‌های دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. این هزینه می‌تواند شامل هزینه مشاوره باشد زیرا اکثر خریداران به کمک متخصصان از جمله مشاوره املاک یا یک وکیل نیاز دارند. علاوه بر این هزینه مالیات، حمل و نقل اثاثیه و نصب تجهیزات باید در نظر گرفته شود. هزینه‌های مالکیت یک ملک تجاری ممکن است شامل بیمه، تعمیرات و نگهداری، خدمات آب و برق، هزینه امنیت و نظافت، پرداخت وام مسکن تجاری و … باشد.

 1. برای انجام معامله وام بگیرید

اگر نمی‌توانید ملکی را به صورت نقدی خریداری کنید، ممکن است برای کمک به افزایش شانس خرید خود به وام نیاز داشته باشید. وام خرید ملک یکی از رایج‌ترین اشکال تامین مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک است. بانک با توجه به شرایط ملک یا کسب و کاری که قصد راه‌اندازی آن را دارید، وام مناسبی به شما پیشنهاد می‌دهد.

 1. در مورد شرایط قرارداد با فروشنده صحبت کنید

پس از اینکه یک ملک مناسب پیدا کردید، باید در مورد شرایط خرید با فروشنده مذاکره کنید. اگر پیشنهاد شما پذیرفته شد، مودبانه درخواست کنید که ملک تجاری از بازار خارج شود تا از نزدیک شدن سایر طرف‌های ذینفع به معامله جلوگیری شود.

 1. از یک وکیل و مشاوره املاک کمک بگیرید

اکنون به تجربه حقوقی یک وکیل نیاز دارید که پس از ارائه و پذیرفتن پیشنهاد شما، سندی را در مورد جزئیات اصلی قرارداد فروش تهیه کند. این سند شامل نوع توافق حاصل شده، نحوه تامین مالی معامله و زمان بندی پیشنهادی خواهد بود. مشاور املاک تجاری و وکیل، مذاکره درباره جزئیات نهایی قرارداد با فروشنده را آغاز می‌کنند. فراموش نکنید معامله زمانی که اسناد رسمی امضا و تحویل داده شوند، کامل خواهد شد.

سخن پایانی

اگر برای انجام معامله ملک تجاری خوزستان نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده صحبت کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. ما به شما کمک خواهیم کرد تا فرآیند خرید، فروش یا رهن ملک راحت‌تر شده و در چارچوب قانونی پیش برود.

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات