جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

همه چیز درباره خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان

خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان یکی از هوشمندانه‌ترین انواع سرمایه‌گذاری‌ است که به حفظ ارزش پول و کسب سود کمک زیادی می‌کند. سرمایه گذاری در املاک یک بازار نسبتا پویا و گسترده است که گزینه‌های خرید و فروش زیادی را ارائه می‌دهد، به همین دلیل در زمان سرمایه گذاری باید عوامل خاصی را در نظر بگیرید تا به سود دست یابید. از جمله مهم‌ترین عواملی که باید در سرمایه‌گذاری املاک در نظر گرفت، موقعیت مکانی و پیشرفت محله است.

خرید خانه و سپس اجاره آن یکی از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین راه‌ها برای کسب درآمد از املاک و مستغلات است. داشتن چندین خانه برای اجاره، درآمد ماهانه را تضمین می‌کند. به همین دلیل است که اگر سرمایه‌ای دارید، خرید خانه برای اجاره یکی از بهترین فرصت‌ها برای کسب سود است. در این مقاله از کی بلده همراه ما باشید تا به بررسی نکات مهم و مزایای خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان بپردازیم.

مزایای خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان

همانطور که اشاره شد، سرمایه گذاری در ملک یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری است. در صورتی که ملک درستی را برای خرید انتخاب کنید، با گذشت زمان ارزش آن افزایش خواهد یافت و به سود خوبی می‌رسد. در ادامه به مزایای خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان اشاره می‌کنیم.

 1. سرمایه گذاری قابل اعتماد بلند مدت

اگرچه بازار املاک و مستغلات در نوسان است اما این نوع سرمایه گذاری، یک سرمایه گذاری پایدار است که هر سال ارزش آن بیشتر می‌شود. در مقایسه با بازار سهام که یک روش سرمایه ‌گذاری بی ثبات است، املاک و مستغلات مستعد نوسانات مکرر بازار و تورم نیستند. بازار املاک بر اساس سهم سرمایه یا بی ثباتی سیاسی بلافاصله تغییر قیمت پیدا نمی‌کنند و همین موضوع آن‌ها را به یک سرمایه گذاری بلند مدت مطمئن و پایدار تبدیل می‌کند.

 1. حفاظت از سرمایه شما در برابر تورم

اگرچه بیشتر مردم از تورم می‌ترسند اما سرمایه گذاران املاک و مستغلات زیاد در معرض خطرات تورم قرار نمی‌گیرند. املاک به ندرت از اثرات تورم رنج می‌برند، که همین مورد یکی از مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری املاک در بازارهای امروزی است. به طور کلی املاک و مستغلات به جای تاثیر منفی، با تورم افزایش می‌یابند. به طور مثال اگر صاحبخانه هستید، می‌توانید با تغییر مبلغی که برای اجاره دریافت می‌کنید، جریان نقدی خود را بر اساس تورم حفظ یا حتی افزایش دهید.

 1. درآمد منفعل

درآمد منفعل به درآمدی گفته می‌شود که شخص برای کسب آن، دخالت فعالی ندارد. درآمد حاصل از اجاره هم در دسته درآمدهای منفعل طبقه بندی می‌شوند. وقتی در املاک و مستغلات سرمایه گذاری می‌کنید، موفق به ایجاد درآمد غیرفعال یا منفعل می‌شوید. املاک اجاره‌ای بدون توجه به ساعاتی که در آن حضور دارند، درآمد منظم ماهانه برای مالکان ایجاد می‌کنند. البته این بدان معنا نیست که املاک به طور خودکار بدون اینکه سرمایه گذار هیچ کاری انجام دهد، درآمد زیادی با خود به همراه دارند. یافتن و ارزیابی یک ملک برای سرمایه‌گذاری، تأمین مالی، تهیه یا نگهداری ملک و رسیدگی به مستاجران نیازمند زمان و تلاش است.

 1. تنوع گزینه‌ها در خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می‌تواند شامل چندین گزینه مختلف باشد؛ خرید ملک برای زندگی، خرید زمین یا اجاره یک ملک تجاری از انواع مختلف سرمایه گذاری هستند. نوع سرمایه گذاری مناسب در املاک به شرایط مالی، اهداف اقتصادی و سبک زندگی شما بستگی دارد.

 1. آزادی، انعطاف و خودمختاری

اکثر مردم بر روی مزایای مالی سرمایه‌گذار بودن در املاک تمرکز می‌کنند اما دلایل شخصی و غیر پولی زیادی نیز برای خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان به عنوان یک شغل یا کار جانبی وجود دارد. به عنوان مثال به فردی که ممکن است آموزش حرفه‌ای یا تجربه کاری داشته باشد یا نداشته باشد، اجازه می‌دهد تا درآمد ایجاد کند. علاوه بر این، سطحی از آزادی را فراهم می‌کند که بسیاری از مشاغل دیگر نمی‌توانند ارائه دهند، از جمله آزادی مالی، آزادی زمانی و انعطاف پذیری برای انتخاب استراتژی تجاری منحصر به فرد خود.

آیا خرید ملک برای اجاره کار خوبی است؟

یکی از بهترین سرمایه گذاری‌هایی که هر شخصی که می‌تواند انجام دهد، خرید ملک است. تقاضا برای اجاره خانه همیشه زیاد است و روندی است که در آینده هم حفظ می‌شود، در نتیجه هیچ وقت سرمایه شما از بین نخواهد رفت. البته در برخی از دوره‌های زمانی ممکن است خرید، فروش یا اجاره ملک کاهش پیدا کند اما بازاری نیست که به طور کامل بدون حرکت بماند. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی از راه‌های مطمئن کسب درآمد است. سود اضافی به دست آمده از اجاره یک ملک می‌تواند یک منبع درآمد مطمئن ماهانه باشد.

یک ملک می‌تواند سالانه بین 10 تا 13 درصد بازدهی داشته باشد. البته درک این نکته مهم است که سودآوری همیشه با ارزش ملک نسبت معکوس خواهد داشت. یعنی هر چه ملک ارزان‌تر، دورتر و کیفیت پایین‌تری داشته باشد، اجاره بها آن نیز کمتر می‌شود. در مقابل هر چه موقعیت مکانی بهتر و امکانات آن بهتر باشد، اجاره بها افزایش می‌یابد. از آنجایی که همیشه تقاضای زیادی برای اجاره ملک ( چه تجاری، چه مسکونی) وجود دارد، این روش برای همه افراد سودآور است.

نکات مهم خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان
نکات مهم خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان

نکات مهم خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان

تا این بخش از مقاله متوجه شدیم که چرا خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان یک انتخاب سودآور است. املاک و مستغلات یک راه عالی برای کسب درآمد است، به شرطی که نکات ذکر شده در این بخش را دنبال کنید.

 1. پیش از خرید ملک تحقیقات کاملی انجام دهید

سرمایه گذاری در املاک اجاره‌ای راهی عالی برای کسب درآمد است اما برای انتخاب ملک باید مراحل زیادی پشت سر گذاشته شود مانند:

 • بررسی گزینه‌های مختلف و انتخاب بهترین ملک برای سرمایه گذاری
 • جستجو برای جذب مستاجر
 • مدیریت اجاره
 • رسیدگی به درخواست‌های مستاجر در مورد ملک
 • اختصاص وقت و هزینه برای تعمیر و نگهداری

البته می‌توانید با مشاوران املاک همکاری کنید تا بهترین گزینه‌ها را به شما معرفی کنند اما باز هم نیاز خواهد بود تا شخصا در مورد املاک تحقیقات کاملی انجام دهید. ابتدا مشخص کنید که تمایل دارید سرمایه خود را صرف خرید خانه مسکونی کنید یا ملک تجاری، پس از رسیدن به پاسخ این سوال، گزینه‌های شما محدودتر خواهد شد.

 1. مکان مناسبی را انتخاب کنید

موقعیت مکانی نقش مهمی در افزایش سود سرمایه گذاری دارد. شما برای رسیدن به سود خوب باید ملکی در نزدیکی فروشگاه‌های مواد غذایی، مدارس خوب و حمل و نقل عمومی خریداری کنید. البته برای خرید این املاک باید هزینه بیشتری صرف کنید اما اجاره آن‌ها نسبت به سایر مناطق بیشتر خواهد بود.

 1. شرایط وام مسکن را بررسی کنید

حتی اگر بودجه لازم برای خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان را دارید، ممکن است به نفع شما باشد که برای وام مسکن اقدام کنید. اگرچه شما مسئول پرداخت وام مسکن و بهره خواهید بود اما می‌توانید اقساط را با پرداخت اجاره ماهانه خود پوشش دهید.

 1. تمام هزینه های ممکن را در نظر بگیرید

برای خرید ملک هزینه‌هایی نظیر بیمه منزل، هزینه تعمیر و نگهداری، هزینه نوسازی و … را در نظر بگیرید. همچنین فراموش نکنید که هنگام محاسبه هزینه‌ها، مالیات را نیز لحاظ کنید. این نوع مالیات، شامل مالیات بر درآمد ملک و اجاره می‌شود، که دومی را در اظهارنامه مالیات بر درآمد سالانه خود پرداخت می‌کنید.

 1. بدانید چه کسی اموال را مدیریت خواهد کرد

برای به حداقل رساندن هزینه‌ها، می‌توانید ملک را خودتان مدیریت کنید اما کار سختی است. شما باید در نزدیکی ملک زندگی کرده و همیشه در دسترس باشید. اگر شرایط سختی برای مدیریت املاک خود دارید، می‌توانید شخصی را مسئول رسیدگی به اموز املاک خود کنید.

 1. همیشه محاسبات لازم را انجام دهید

اگر هدف شما از خرید ملک، کسب سود ثابت از اجاره ملک است، باید بدانید که چقدر برای اجاره هزینه کنید. می‌توانید از قانون 1% به عنوان راهنما استفاده کنید. این قانون بیان ‌می‌کند که اجاره ماهانه باید برابر یا بیشتر از 1% قیمت خرید (به علاوه تعمیرات یا بازسازی) باشد. به عنوان مثال اگر ملکی را به قیمت دویست میلیون تومان خریداری کنید و پنجاه میلیون تومان برای بازسازی هزینه کنید، سرمایه شما 250000000 تومان است. طبق قانون 1 درصد، شما باید حداقل 2500000 تومان در ماه درآمد داشته باشید. این روش محاسبه شما به شما کمک خواهد کرد تا به طور تقریبی اجاره ملک را تخمین بزنید.

 1. پیش بینی هزینه‌های احتمالی

بسیاری از سرمایه گذارانی که برای اولین بار در املاک و مستغلات سرمایه گذاری می‌کنند، هزینه‌های پیش بینی نشده را در نظر نمی‌گیرند. به عنوان مثال زمانی که سرویس بهداشتی خراب می‌شود، باید چه کرد؟ در این شرایط باید درصدی از درآمد کسب شده خود را برای پوشش هزینه‌های پیش بینی نشده کنار بگذارید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

 1.  شناخت تعهدات قانونی

هنگامی که درگیر سرمایه گذاری املاک و مستغلات می‌شوید، باید با قوانین آن آشنا باشید. شناخت تعهدات قانونی خرید ملک جهت سرمایه گذاری خوزستان می‌تواند مانع از بروز مشکلات در آینده شود.

اگر برای این موضوع نیاز به کمک داشتید، کارشناسان ما در مجموعه کی بلده همراه شما خواهند بود. با تجربه و دانش مشاورین کی بلده، خرید ملک به عنوان سرمایه گذاری می‌تواند مزایای بسیار خوبی به همراه داشته باشد. اگر آماده ورود به بازار املاک و مستغلات و کسب سودهای کلان هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات