جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مشاوره خانواده

مهم‌ترین و اولین نهاد اجتماعی که اشخاص به آن وارد می‌شوند خانواده است. خانواده با ازدواج زن و مرد شکل می‌گیرد و خانواده با به‌دنیاآمدن فرزندان گسترده‌تر می‌شود. از این رو اشخاص دارای حقوق و تکالیفی هستند که عدم رعایت آنها موجبات فروپاشی خانواده‌ها می‌گردد.

جلوگیری یا رسیدگی به این اختلافات از لحاظ حقوقی مربوط به وکیل خانواده می‌شود که کی‌بلده خدمات گسترده‌ای در این زمینه از جمله مشاوره مهریه، طلاق، نفقه و… را برای افراد، فراهم نموده تا طریق جلسه تلفنی، آنلاین یا حضوری بتوانند به مسائل خود در این موضوعات رسیدگی کنند. برای آگاهی بیشتر نسبت به موضوع وکیل خانواده و رزرو مشاوره تا انتهای این متن همراه ما باشید.

ما در “کی بلده” ارائه دهنده خدمات مشاوره در زمینه  دعاوی خانواده توسط بهترین وکلای دادگستری هستیم. از مرحله اول تا آخر، وکلا و مشاورین ما با شما همراه خواهند بود.

کار وکیل خانواده چیست؟

وکیل خانواده به وکلایی گفته می‌شود که به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای معمولاً در دعاوی خانوادگی همچون طلاق و مهریه و نفقه و حضانت وکالت می‌کنند. مهم‌ترین وظایف وکیل خانوادگی این است که برای تحقق عدالت و دفاع از حقوق موکل خود نهایت تلاش خود را به کار گرفته و با صداقت و رعایت اصول اخلاقی تمامی اقدامات لازم به‌منظور پیروزی در پرونده را انجام دهد.

وظایف و خدمات وکیل خانواده

وکیل خانواده خدمات مشخصی دارد که در زیر، موارد آن را به‌صورت اجمالی توضیح دادیم:

زمینه ی فعالیت وکیل خانواده

یک وکیل خانواده در زمینه های زیر میتواند به شما کمک کند:

گاهی این سؤال مطرح می‌شود که وکیل خانواده کیست و به چه کسانی اطلاق می‌شود؟ برای پاسخ‌دادن به این سؤال، ابتدا باید بگوییم که وکیل خانواده و وکیل خانوادگی ممکن است با هم تفاوت‌هایی داشته باشند؛ اما عموماً در کشور ما به یک معنا نیز به کار می‌روند. برای توضیح بیشتر در مورد اینکه معنای وکیل خانواده و وکیل خانوادگی کیست، می‌توان گفت:

وکیل خانواده به وکیلی گفته می‌شود که متخصص در دعاوی خانوادگی است. دعاوی خانوادگی به‌نوعی از دعاوی حقوقی اشاره دارد که بین اعضای یک خانواده به وجود می‌آید. این نوع از دعاوی بر عمده مسائلی مانند طلاق، نفقه، حضانت کودکان، تقسیم اموال خانوادگی و حقوق والدین بر اطفال تمرکز دارد.
دعاوی خانوادگی می‌تواند به‌صورت دوطرفه باشد، به این معنی که هر دو طرف به دادگاه مراجعه کنند و درخواست‌های خود را مطرح کنند، یا یک‌طرفه باشد.

طلاق توافقی پرتکرارترین و مهم‌ترین دعوای خانوادگی است. در این طلاق زوجین بر سر تمام مسائل مالی و غیرمالی ناشی از طلاق توافق می‌کنند. مانند مهریه، حضانت فرزندان، نفقه آن‌ها، نحوه ملاقات طفل و زمان و مکان آن، جهیزیه، اجرت‌المثل ایام زوجیت و … توافقات در طلاق توافقی بسیار مهم هستند. زیرا قاضی دادگاه دقیقاً طبق همان توافقات زوجین عمل می‌کند. به همین دلیل لازم است تا حتماً با یک وکیل خانواده مشورت شود.

غیر از طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و یا از طرف مرد به‌تنهایی نیز وجود دارد. این مورد هم یکی از دعاوی مهم خانوادگی می‌باشد. در طلاق از طرف زن، بانوان معمولاً راه سخت و پیچیده‌ای در پیش دارند. به همین دلیل ضروری است که در این راه از کمک یک وکیل خانواده بهره ببرند. زیرا باید بتوانند با دلایل متقن و محکم دلایل طلاق خود از مرد را در دادگاه بیان و اثبات کنند. در طلاق از طرف مرد نیز، حضور این وکیل مهم است. درست است که مرد راه سخت و پیچیده‌ای ندارد، اما باز هم برای حق و حقوقی که مرد دارد و یا باید به زن بپردازد، نیاز به مشورت یک وکیل دارد.

وکیل حضانت فرزند یک وکیل حقوقی است که در موارد مرتبط با حضانت فرزند و مسائل حقوقی مرتبط با کودکان و خانواده تخصص دارد. وکیل حضانت فرزند به والدین کمک می‌کند تا مسائلی مانند تقسیم حضانت بین والدین، تعیین حقوق پدری و مادری، تعیین میزان پشتیبانی کودکان و مسائل مشابه را حل کنند.

وکیل مهریه (نفقه) می‌تواند به شما کمک کند تا در موارد مرتبط با پرداخت و دریافت مهریه به‌درستی و بر اساس قوانین مربوطه عمل کنید. این وکیل می‌تواند شما را در مراحل حقوقی و قانونی مختلف نظیر تعیین میزان مهریه، تدوین توافقنامه مهریه، نقض توافقنامه و مسائل مرتبط با پرداخت مهریه و نفقه و شرایط عدم پرداخت مهریه و نفقه و مطالبه و گرفتن مهریه و نفقه و … کمک کند.

اکیداً توصیه می‌شود که با وکیل مهریه یا نفقه مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که حقوق و تعهدات شما پایمال نمی‌شود.

وکیل ازدواج وکیلی است که تخصص و تجربه در زمینه مسائل حقوقی مرتبط با ازدواج و روابط خانوادگی دارد. وکیل ازدواج می‌تواند به زوجین در تمام مراحل مرتبط با ازدواج کمک کند. وکیل ازدواج باید از توانایی‌ها و تجربه لازم در زمینه حقوق خانواده برخوردار باشد و به مشتریان خود در مسائل حقوقی مرتبط با ازدواج راهنمایی کند. اگر شما به دنبال وکیل ازدواج هستید، مهم است با وکیلی تماس بگیرید که تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد.

کی بلده در تمام زمینه های وکالت خانواده و مشاوره حقوقی خانواده که شامل مشاوره در زمینه ی دعاوی خانواده و مشاوره در زمینه ی طلاق و مهریه و همچنین مشاوره در زمینه ازدواج با وکلای مجرب متخصص شما را همراهی و راهنمایی میکنند.

مشاوره خانواده کی بلده

 کی‌بلده در حال حاضر شرایط انجام مشاوره یا وکالت در تمام مجموعه موضوعات وکالت خانواده را ایجاد نموده تا کسانی که در زمینه طلاق، مهریه، حضانت فرزند و… نیازمند راهنمایی و پیگیری حقوقی هستند، بتوانند دغدغه و نگرانی خود را با کمک‌گرفتن از وکلای مجرب به حداقلی‌ترین حالت ممکن برسانند. شما همین‌الان می‌توانید از طریق وب‌سایت کی‌بلده و گزینه درخواست مشاوره، فرم مربوطه را تکمیل کرده تا در اولین فرصت جهت مشاوره با شما ارتباط حاصل فرماییم.

پرسش و پاسخ

در صورت داشتن سوال، سوال خود را در اینجا مطرح کنید. تا در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات

فرم درخواست مشاوره و خدمات