جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مشاوره با وکیل ملکی

وکیل ملک، به وکیلی گفته می‌شود که در دعاوی مربوط به املاک غیرمنقول، اقدام به وکالت ملکی می‌نماید. از جمله وظایف وکیل ملک، می‌توان به وکالت در دعاوی ملکی و دفاع از حقوق موکلین خود در دعاوی، همچون الزام به تنظیم سند رسمی، خلع‌ید، تصرف عدوانی، مزاحمت، ممانعت از حق، فروش مال غیر، مطالبه وجه التزام، تقسیم املاک مشاع، ابطال یا فسخ قرارداد و غیره اشاره نمود.

برای ارتباط با بهترین وکلای ملکی کی‌بلده کافیه از طریق گزینه درخواست مشاوره فرم مربوطه را کامل نموده تا به وکلای ملکی توانمند کی‌بلده وصل شوید.

ما در “کی بلده” ارائه دهنده خدمات مشاوره در زمینه  ملکی توسط بهترین وکلای دادگستری هستیم. از مرحله اول تا آخر، وکلا و مشاورین ما با شما همراه خواهند بود.

وکیل ملکی کیست؟

بر اساس قانون، زمانی که شخصی، دیگری را نماینده خود می‌کند تا از طرف وی، امر یا امور حقوقی را انجام دهد، عقد وکالت شکل‌گرفته است. عقد وکالت در امور مختلفی ممکن است مطرح شود؛ مثل دادن وکالت کاری به شخص دیگر برای مراجعه به نهادها، وکالت به سردفتر برای جاری کردن عقد نکاح، یا وکالت‌دادن به وکیل دادگستری، برای پیگیری‌کردن یک پرونده در مراجع قضایی.

اشخاصی که به وکالت از اصحاب دعوی، در دادگاه حاضر شده و به دفاع از آنها می‌پردازند، یا وکیل پایه یک دادگستری یا وکیل مرکز وکلای قوه قضاییه هستند. این وکلا با داشتن پروانه وکالت، اصولاً در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری که در مراجع قضایی مطرح هستند، امکان وکالت‌کردن دارند و به این لحاظ محدودیتی نخواهند داشت.

بااین‌حال برخی از وکلا هستند که به‌صورت تخصصی در حوزه املاک به وکالت از افراد مشغول هستند که به آنها وکیل ملک یا وکیل ملکی گفته می‌شود. به همین دلیل در پاسخ به این سؤال که وکیل ملکی کیست، باید گفت وکیل ملکی، به وکلای دارای پروانه گفته می‌شود که در حوزه وکالت ملکی به فعالیت مشغول هستند.

البته وکلای ملکی مانند سایر وکلا می‌توانند در پرونده‌های دیگر، همچون دعاوی خانوادگی یا دعاوی کیفری از قبیل قتل، سرقت و غیره نیز وکالت کنند؛ اما به این دلیل به آنها وکیل ملکی گفته می‌شود که اصولاً از پذیرش پرونده‌های دیگر حقوقی خودداری کرده و به‌صورت تخصصی، در دعاوی ملکی مشغول به فعالیت هستند؛ مانند وکیل خانواده که به‌صورت تخصصی، به وکالت در دعاوی خانوادگی مشغول است.

این مسئله، سبب شده است که وکیل ملک، در کلیه پرونده‌های حقوقی در حوزه املاک، دانش و اطلاعات حقوقی مفیدی به دست آورده و به رویه قضایی دادگاه‌ها در حوزه رسیدگی به دعاوی ملکی، تسلط داشته باشد که این موضوع، نقش مهمی در موفقیت وکیل ملکی در پرونده‌های مطروحه، خواهد داشت؛ در ادامه، مهم‌ترین ویژگی‌های وکلای ملکی را توضیح خواهیم داد.

ویژگی‌های برترین وکلای حقوقی

برای انتخاب یک وکیل متخصص امور املاک باید به دنبال چه ویژگی‌هایی باشیم؟

برای پرونده و مشاوره‌هایی که مربوط به املاک است، یکی از دغدغه‌های افراد این است که برای انتخاب وکیل ملکی چه اوصافی را مدنظر داشته باشند. در اینجا چند مورد را توضیح می‌دهیم.

خدمات وکیل ملکی

مراجعه به وکیل متخصص ملک به‌صورت کلی در موارد زیر موردنیاز قرار می‌گیرد.

مشاوره حقوقی در خصوص پرونده‌های ملک و املاک از دو جهت حائز اهمیت می‌باشد. ۱- کسب آگاهی و برنامه‌ریزی برای اقدامات مؤثر ۲- کاهش ریسک‌هایی که شاید جبران آنها بسیار سخت باشد. بدین سبب برای مشاوره حقوقی ملکی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

یکی از مشکلاتی که املاک با آن مواجه می‌شوند، مشکلات ثبتی است. منظور از مسائل ثبتی ملک، پرونده‌هایی که وکیل ملکی با مراجعه به اداره ثبت و بدون پیگیری از دادگاه انجام می‌شود.

اگر شما قصد طرح دعاوی ملکی دارید و یا پرونده‌ای علیه شما طرح شده است، به جهت کاهش ریسک‌ها و هزینه‌های بعدی به وکیل املاک مراجعه کنید.

ازآنجاکه ملک، بخش مهمی از دارایی ایرانیان را شامل می‌شود، ریسک‌های حقوقی در زمان خریدوفروش، می‌تواند بسیار زیاد و بعضاً جبران‌ناپذیر باشد. به کمک مشاوره حقوقی در زمان خریدوفروش ملک می‌توانید، ریسک‌های مهم خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

بسیاری از مشکلات دادگاهی در اموری ملکی از یک قرارداد بد شروع شده است.

وقتی قرار است به‌موجب قرارداد روی یک ملک چندمیلیاردی معامله‌ای صورت بگیرد، ضروری است صفر تا صد تنظیم تا امضا قرارداد زیر نظر وکیل متخصص قرار بگیرد.

قطعاً هزینه‌ای که افراد برای مشاوره حقوقی و تنظیم قرارداد می‌دهند، بسیار کمتر از هزینه‌هایی است که مشکلات عدم آگاهی برای ایشان در آینده ایجاد خواهد کرده است.

به‌عنوان مثل شوهری قصد دارد ملک خود را به همسر خود صلح عمری کند. اگر نکات مهم این قرارداد رعایت نشود، بعداً ممکن است آن قرارداد ابطال شود.

کی بلده در تمام زمینه های وکالت و مشاوره حقوقی و مشاوره در زمینه ی دعاوی ملکی با وکلای مجرب متخصص شما را همراهی و راهنمایی میکنند.

مشاوره گمرکی کی بلده

داشتن وکیل ملکی نیازمندی بسیاری از افراد بوده اما پیداکردن شخص مورد اطمینان در این زمینه کار آسانی نیست. اما شرکت کی‌بلده با داشتن سابقه درخشان در موضوعات حقوقی از جمله مشاوره و وکالت ملکی، باعث آسودگی خاطر تمام موکلین شده است.

این مشاوره‌ها باتوجه‌به درخواست می‌تواند به‌صورت حضوری، تلفنی و حتی آنلاین ارائه شود. بعد از تأیید درخواست انجام مشاوره، تیم  کی‌بلده در اولین فرصت شما را به وکیل مربوطه ارجاع خواهد داد تا از این فرصت ویژه نهایت استفاده را ببرید.

پرسش و پاسخ

در صورت داشتن سوال، سوال خود را در اینجا مطرح کنید. تا در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات

فرم درخواست مشاوره و خدمات