جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

فروش ملک خوزستان

اگر قصد فروش ملک یا خانه خود را دارید، احتمالا سوالات مختلفی برای شما ایجاد شده است. سوالاتی نظیر چه زمانی باید ملک را بفروشم یا چه قیمتی برای آن تعیین کنم از جمله دغدغه‌هایی است که اکثر فروشندگان با آن روبه‌رو می‌شوند. در این مقاله از کی بلده قصد داریم به بررسی نکات مهم در فروش ملک خوزستان بپردازیم تا پیش از فروش، با آن‌ها آشنا شوید.

نکات مهم در فروش ملک خوزستان

یکی از مهم‌ترین موضوعات در زمینه املاک و مستغلات، فروش ملک است که کمی بی دقتی می‌تواند ضرر مالی زیادی به فرد وارد کند. پرونده‌های حقوقی زیادی وجود دارد که به دلیل اختلاف یا ضرر مالی بین فروشنده و خریدار شکل گرفته‌اند. این روند می‌تواند زمان و انرژی زیادی از شما بگیرد، در نتیجه برای جلوگیری از بروز این مشکلات، نکات مهم در فروش ملک خوزستان را دنبال کنید.

 1. برای فروش ملک خوزستان یک قیمت فروش خوب تعیین کنید.

اغلب اوقات تعیین قیمت مناسب می‌تواند سخت‌ترین کار باشد زیرا به‌عنوان مالک ممکن است احساسات شما بر این موضوع اثر بگذارد. به طور مثال ارزش عاطفی بالای یک ملک، این حس را در شما ایجاد می‌کند که قیمت آن باید بیشتر باشد. اگر اولین خانه ‌ای که خریداری کرده‌اید، جایی که فرزند شما در آن به دنیا آمده است، اگر آن ملک را از والدین خود به ارث برده‌اید، اگر سختی زیادی برای خرید آن خانه کشیده‌اید و …همه این موارد می‌تواند بر احساسات شما تاثیر عمیقی داشته باشد.

نزدیک‌ترین روش تعیین قیمت ملک، تعیین قیمت با کمک فردی متخصص است که با توجه به مساحت، زیربنا، محل، نوع ساخت و ساز، مکان قرار گیری ملک، تراکم منطقه، خدمات در منطقه، مقایسه با املاک فروخته شده در منطقه و اغلب حتی عرضه و تقاضا، قیمت مشخصی را به شما اعلام می‌کند. این فرد هنگام تعیین قیمت فروش از معیارهای تجاری مرتبط با فروش ملک استفاده کرده و هیچ احساساتی در تعیین قیمت ایشان دخیل نیست، در نتیجه می‌تونند قیمت واقعی ملک را به طور دقیق مشخص کند. اگر ارزیابی تجاری را با کمک یک متخصص انجام ندهیم، ممکن است زمان زیادی از دست داده و هیچ وقت موفق به فروش ملک نشویم.

 1. باید شرایط قانونی را به طور کامل بررسی کرد تا مشکلی ایجاد نشود.

بدون شک یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید و فروش در نظر بگیرید، چه خریدار باشید و چه فروشنده، وضعیت حقوقی یا مالکیت ملک است. در برخی مواقع افرادی هستند که می‌خواهند ملکی را برای فروش بگذارند. وقتی اسناد به طور دقیق بررسی می‌شوند، مشخص می‌شود که فروش آن ملک امکان پذیر نیست یا باید برای برطرف شدن مشکلات حقوقی صبر کرد.

به طور مثال در حالاتی که ملک به کسی ارث رسیده باشد، سند ملک نزد بانک یا ضمانت جای دیگری باشد یا زمانی که یک ملک چندین مالک دارد، باید مشکلات قانونی آن را برطرف کرده و پس از آن اقدام به فروش ملک خوزستان کرد. ممکن است موانع قانونی بیشماری برای فروش ملک وجود داشته باشد که پس از بررسی مستندات مربوطه توسط یک کارشناس، می‌توان آن‌ها را تحلیل و برطرف کرد.

 1. وضعیت شرایط مالیاتی ملک باید مشخص شود.

صاحبان املاک باید سال به سال مالیات شهرداری مربوطه را بپردازند. با در نظر گرفتن نوع ملک و منطقه‌ای که ملک در آن واقع شده، مقدار مالیات متفاوت است. اغلب اوقات در حساب‌های املاک تخلفاتی وجود دارد و به دلیل عدم پرداخت مالیات، امضای سند تا رفع این تعهد به تأخیر می‌افتد. برای اینکه وقت زیادی صرف فرآیند خرید و فروش ملک نشود، بهتر است مشکلات مالیاتی آن را برطرف کرده و پس از آن ملک را برای فروش آگهی کنید.

 1. قبوض ملک باید پرداخت شده باشند.

اثبات عدم بدهی آب، قبوض برق، قبوض تلفن و اینترنت، هزینه‌های تعمیر و نگهداری و …، می‌تواند رویه‌های دست و پا گیری باشد که زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. اگر قبل از امضای سند این الزامات را پیش بینی نکنید، بدون شک شما را درگیر کرده و روند فروش را طولانی‌تر می‌کنند. قبل از فروش استعلام گرفته و تمام قبول ملک را پرداخت کنید تا زمان امضای قرارداد هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.

 1. هزینه‌ای برای معاملات در نظر بگیرید.

فروش ملک شامل هزینه‌هایی مانند حق مشاور می‌شود که بهتر است قبل از مراجعه برای امضای قرارداد، به آن توجه داشته باشید. توجه به این امور ریز حس آرامش بیشتری به شما داده و کمک خواهد کرد تا برآورد کلی از هزینه‌های آن پیدا کنید.

 1. پیش از خرید مشکلات خانه را برطرف کنید.

قبل از اینکه خریدار را برای بازدید ملک ببرید، حتما مشکلات را برطرف کرده و کثیفی‌های داخل خانه را تمیز کنید. قرار گرفتن چند کارتن در گوشه‌ منزل یا خراب بودن سرویس بهداشتی می‌تواند تاثیر منفی بر خریدار داشته باشد. اگر پیش از خرید تعمیرات لازم را در ملک انجام داده و آن را در بهترین وضعیت قرار دهید، شانس فروش بیشتر خواهد شد. علاوه بر آن این تعمیرات و نوسازی بر روی قیمت ملک هم اثر می‌گذارد.

 1. در ملاقات خود با خریدار، ویژگی‌های خاص ملک خود را توضیح دهید.

اگر ملک شما در نزدیکی مترو قرار داشته یا فروشگاه مواد غذایی در چند قدمی آن است، بهتر است خریدار بداند. این موضوعات کوچک باعث جذابیت بیشتر ملک و افزایش شانس فروش می‌شود. وضعیت پارکینگ و انباری هم از همان ابتدا مشخص کنید تا پس از فروش مشکلی ایجاد نشود.

 1. نمای بیرونی ملک به اندازه نمای داخلی اهمیت دارد.

برای فروش ملک خوزستان باید علاوه بر مرتب کردن فضای داخلی، به نمای بیرونی ملک هم توجه داشته باشید. اولین چیزی که خریداری می‌بیند، محیط اطراف ملک است؛ در نتیجه اگر باغچه‌ای داشته یا آن ملک دارای حیاط است، از گل و چمن برای زیباتر کردن آن استفاده کنید.

 1. از مشاور املاک برای فروش ملک کمک بگیرید.

تا این مرحله امور مختلف بر عهده شما است اما در نهایت برای فروش بهتر ملک خود به یک مشاوه نیاز دارید. با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که چه مشاوری مطمئن بوده و چه افرادی فاقد مجوز هستند. سپردن فرآِیند فروش ملک به یک مشاور معتبر می‌تواند خیال شما را راحت کرده و باعث صرفه جویی در زمان شود. مشاور املاک خریداران زیادی برای ملک شما پیدا کرده و روند فروش را تسریع می‌کنند. علاوه بر آن فن بیان خوبی داشته و می‌توانند امکانات موجود در ملک را بهتر توضیح دهند.

فروش ملک خوزستان
فروش ملک خوزستان
 1. آگهی فروش ملک ثبت کنید.

برای سریع‌تر فروش رفتن ملک، بهتر است آگهی آن را به صورت آنلاین ثبت کرده و شرایط ملک را توضیح دهید. اغلب مشاورین املاک هم سایت‌ها را چک کرده و ممکن است خودشان با شما تماس بگیرند.

 1. چندین عکس با کیفیت از ملک خود داشته باشید.

چنانچه قصد دارید برای فروش ملک خوزستان خود به صورت آنلاین آگهی ثبت کنید، حتما از عکس‌های با کیفیتی استفاده کنید که نقاط مثبت ملک را به خوبی نمایش می‌دهد. اگر عکس‌های بی کیفیتی برای آگهی خود استفاده کنید، تاثیر آنچنانی بر خریدار نخواهد داشت.

 1. از نورپردازی مناسب استفاده کنید.

نورپردازی نقش پررنگی در نمایش نمای بیرونی و داخلی منزل دارد، در نتیجه اگر در حال حاضر ملک شما فاقد نورپردازی مناسب است، از یک متخصص کمک بگیرید تا وضعیت آن بهتر شود. روشن بودن محیط داخلی ملک، حس بهتری در خریدار ایجاد کرده و خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

 1. شرایط فسخ قرارداد را مشخص کنید.

در هر معامله‌ای ممکن است اختلافاتی بین خریدار و فروشنده ایجاد شود، به همین دلیل باید در نوشتن قرارداد شرایطی برای فسخ آن در نظر بگیرید که هر دو سمت معامله با آن موافق هستند.

قوانین مهم در تنظیم قرارداد فروش ملک خوزستان

در قرارداد فروش ملک چندین مورد باید دقیقا مشخص شوند تا در آینده هیچ مشکلی ایجاد نشود.

 • تاریخی که قرارداد نوشته شده، باید واضح و دقیق درج شود.
 • مشخصات مالک و خریدار باید دقیق و مطابق با مدارک ارائه شده در قرارداد نوشته شوند.
 • همانطور که اشاره شد، بخشی از قرارداد باید مربوط به شرایط فسخ قرارداد باشد.
 • شرایط ملک مانند داشتن پارکینگ اختصاصی یا انباری باید در قرارداد نوشته شده باشد.
 • نحوه پرداخت هزینه خرید ملک باید به طور کامل در قرارداد توضیح داده شود.
 • مساحت ملک در قرارداد باید با سند مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت خریدار می‌تواند قرارداد را فسخ کند.

مشاوره فروش ملک خوزستان در کی بلده

امیدواریم اطلاعات فوق برای شما مفید باشند و بتوانید از آن‌ها برای فروش املاک خود استفاده کنید. اگر در مورد شرایط فروش ملک نیاز به مشاوره داشته و یا قصد دارید از وضعیت مالیاتی خود مطلع شوید، می‌توانید با مشاور تماس بگیرید تا به شما در این راه کمک کنند. مشاورین با تجربه ما در کی بلده در این راه شما را همراهی خواهند کرد تا در کمترین زمان ممکن، ملک خود را با قیمت معقولی به فروش برسانید.

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات