جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سریع‌ترین راه طلاق از طرف مرد و زن

امروزه با بالا رفتن آمار طلاق در زوجین، نیاز به آگاهی و پاسخگویی سوالات حقوقی در این زمینه افزایش چشم گیری را شامل شده است.

یکی از موضوعاتی که با توجه به طولانی بودن پروسه طلاق در ذهن افراد ایجاد می‌شود این است که آیا روشی برای سریع‌تر شدن این روند وجود دارد و سریع‌ترین راه طلاق چیست؟

برای بررسی این بحث حقوقی و پرسش به تمامی سوالات در ذهن شما، حتماً تا انتهای این مقاله با کی بوده همراه باشید.

طلاق توافقی، سریع‌ترین راه

در طلاق توافقی از این جهت که توافق به صورت کامل بین دو طرف وجود دارد، دارای مزایای خیلی بیشتری نسبت به سایر شیوه‌های طلاق است و البته نکته‌ای که خیلی به زوجین در سرعت و شرایط طلاق کمک می‌کند، داشتن وکیل طلاق توافقی می‌باشد.

مزایای طلاق توافقی

طلاق توافقی مزایای مختلفی از جمله کلهش هزینه‌ها، کوتاه‌تر شدن روند دادرسی، کاهش اختلاف و درگیری بین زوجین و… می‌باشد که در متن ذیل هرکدام را به استخصار توضیح می‌دهیم:

کاهش هزینه‌ها

 در طلاق توافقی به خاطر نیاز نداشتن به کارشناسی و دیگر هزینه‌ها مربوطه، هزینه‌های دادرسی به میزان چشم گیری کاهش پیدا می‌کنند.

کوتاه‌تر شدن روند دادرسی

در این نوع طلاق به دلیل توافق زوجین بر تمامی مسائل مربوطه به جدایی، نیاز به جلسات متعدد دادگاه و ارائه مدارک اضافی وجود ندارد. همین مسئله موجب کوتاه‌تر شدن روند دادرسی و سرعت بخشیدن در صدور حکم طلاق می‌شود.

کاهش اختلاف و درگیری بین زوجین

در طلاق توافقی، زوجین از همان ابتدا بر تمامی مسائل مربوط به جدایی توافق کرده اند، بنابراین درگیری‌ها و اختلافات به حداقل می‌رسد.  این امر منجر به حفظ آرامش و احترام بین زوجین در طول فرآیند طلاق می‌شود.

امکان تعیین تکلیف حضانت فرزندان

در طلاق توافقی، زوجین می‌توانند به طور توافقی در مورد حضانت فرزندان تصمیم گیری کنند. این مورد باعث کاهش آسیب‌های روحی و روانی ناشی از جدایی بر فرزندان می‌شود.

سریع‌ترین راه طلاق از طرف زن

بر اساس قوانین جاری فقط مرد می‌تواند زن را طلاق داده از او جدا شود و زن فقط در صورتی می‌تواند درخواست طلاق از مرد را به مراجع قانونی ارائه دهد که دلایل محکمه پسند و قانونی برای اینکار داشته باشد در غیر این صورت روند طلاق دچار مشکل شده و ممکن است‌به نتیجه نرسد.

بنابر قانون از جمله مواردی که زن می‌تواند بر اساس آن درخواست طلاق از مرد را مطرح نماید می‌توان به مواردی مانند عسر و حرج زن، عدم پرداخت نفقه توسط شوهر، داشتن وکالت برای طلاق یا یکی از شروط ۱۲ گانه ضمن عقد ازدواج اشاره کرد.

یعنی زن می‌تواند با اتکا به هر یک از موارد بالا، درخواست طلاق خود را به دادگاه خانواده ارائه دهد. منتهی باید توجه داشت در صورتی رای طلاق زن از طرف دادگاه خانواده صادر می‌شود که موارد گفته شده برای دادگاه مربوطه احراز شده  به اثبات رسیده باشد.

طلاق

سریع‌ترین راه طلاق از طرف مرد

سریع‌ترین راه طلاق از طرف مرد زمانی میسر می‌شود که مرد بر طبق قوانین شرعی و قانون حمایت از خانواده تمام حقوق زن را اعم از نفقه، مهریه، اجرت المثل، جهیزیه و غیره را به صورت تمام و کمال به زن پرداخت کرده باشد. به عبارت دیگر بر اساس قوانین کشور که برگرفته از قوانین اسلامی هستند حق طلاق با مرد است و هر زمان که بخواهد می‌تواند درخواست طلاق همسر خود را به دادگاه خانواده ارسال کند.

اما بر طبق قوانین خانواده چون پروسه طلاق از طرف مرد ممکن است زمانبر و طولانی باشد. لذا برای سرعت گرفتن روند طلاق در درجه اول مرد باید وکیل مناسبی برای این کار انتخاب کند و در گام دوم باید حق و حقوق زن را به صورت کامل پرداخت نماید تا دلیلی برای اطاله دادرسی وجود نداشته باشد.

وکالت در طلاق

در طلاق از طرف مرد یا طلاق از طرف زن، داشتن وکیل برای طلاق، فرآیند و پروسه طلاق بهتر پیش می‌رود. وکیل طلاق با آگاهی و دانش حقوقی بالا در زمینه دعاوی خانواده، در پیش برد پرونده طلاق و سرعت بخشیدن به مراحل اداری و قضایی طلاق نقش بسزایی دارد.

زن در این نوع طلاق، علاوه بر اینکه برای طلاق به رضایت و حضور همسر خود نیازی ندارد، همچنین حق مطالبه تمام حق و حقوق خود را از همسرش دارد. مرد نیز بر اساس قانون حمایت از خانواده، موظف به پرداخت حق و حقوق زن به طور کامل خواهد بود. بنابراین داشتن حق طلاق، سریع‌ترین راه طلاق از طرف زن به شمار می‌رود.

صحبت پایانی

در طلاق از طرف مرد یا طلاق از طرف زن، داشتن وکیل برای طلاق، فرایند و پروسه طلاق بهتر پیش می‌رود. وکیل طلاق با آگاهی و دانش حقوق سرعت‌بخشیدن می نه دعاوی خانواده، در پیش برد پرونده طلاق و سرعت‌بخشیدن به مراحل اداری و قضایی طلاق نقش بسزایی دارد.

اما شما در کی بلده به‌راحتی می‌توانید همین حالا فقط با پرکردن فرم درخواست مشاوره به مشاورین متخصص ما وصل شده و تا آخرین مرحله یعنی اجرایی‌شدن تمام روند، با خیالی آسوده، مراحل دادگاه را به سریع‌ترین شکل با موفقیت به پایان برسانید.

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات