جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خدمات مشاوره طلاق توافقی با وکیل متخصص دادگستری

امروزه با بالا رفتن آمار طلاق در زوجین، نیاز به آگاهی و پاسخگویی سؤالات حقوقی در این زمینه افزایش چشمگیری را شامل شده است.

یکی از موضوعاتی که باتوجه‌به طولانی‌بودن پروسه طلاق در ذهن افراد ایجاد می‌شود این است که آیا روشی برای سریع‌تر شدن این روند وجود داشته و سریع‌ترین راه طلاق چیست؟

در این متن به تمام سؤالات شما پاسخ داده‌ایم؛ اما در صورت نیاز شما می‌توانید از مشاورین و وکلای طلاق کی‌بلده کمک گرفته تا جزو اشخاصی باشید طلاق خود را با بالاترین رضایتمندی به پایان رسانده‌اند.

(تلفن تماس و رزرو مشاوره با وکیل متخصص دادگستری:09101832787)

طلاق توافقی، سریع‌ترین راه

در طلاق توافقی ازاین‌جهت که توافق به‌صورت کامل بین دو طرف وجود دارد، دارای مزایای خیلی بیشتری نسبت به سایر شیوه‌های طلاق است و البته نکته‌ای که خیلی به زوجین در سرعت و شرایط طلاق کمک می‌کند، داشتن وکیل طلاق توافقی می‌باشد.

مزایای طلاق توافقی

طلاق توافقی مزایای مختلفی از جمله کاهش هزینه‌ها، کوتاه‌تر شدن روند دادرسی، کاهش اختلاف و درگیری بین زوجین و… می‌باشد که در متن ذیل هرکدام را توضیح می‌دهیم:

کاهش هزینه‌ها

در طلاق توافقی به‌خاطر نیازنداشتن به کارشناسی و دیگر هزینه‌ها مربوطه، هزینه‌های دادرسی به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کنند.

کوتاه‌تر شدن روند دادرسی

در این نوع طلاق به دلیل توافق زوجین بر تمامی مسائل مربوطه به جدایی، نیاز به جلسات متعدد دادگاه و ارائه مدارک اضافی وجود ندارد. همین مسئله موجب کوتاه‌تر شدن روند دادرسی و سرعت‌بخشیدن در صدور حکم طلاق می‌شود.

کاهش اختلاف و درگیری بین زوجین

در طلاق توافقی، زوجین از همان ابتدا بر تمامی مسائل مربوط به جدایی توافق کرده اند، بنابراین درگیری‌ها و اختلافات به حداقل می‌رسد. این امر منجر به حفظ آرامش و احترام بین زوجین در طول فرایند طلاق می‌شود.

امکان تعیین تکلیف حضانت فرزندان

در طلاق توافقی، زوجین می‌توانند به طور توافقی در مورد حضانت فرزندان تصمیم‌گیری کنند. این مورد باعث کاهش آسیب‌های روحی و روانی ناشی از جدایی بر فرزندان می‌شود.

سریع‌ترین راه طلاق از طرف زن

بر اساس قوانین جاری فقط مرد می‌تواند زن را طلاق داده از او جدا شود و زن فقط در صورتی می‌تواند درخواست طلاق از مرد را به مراجع قانونی ارائه دهد که دلایل محکمه‌پسند و قانونی برای این کار داشته باشد در غیر این صورت روند طلاق دچار مشکل شده و ممکن است به نتیجه نرسد.

بنا بر قانون از جمله مواردی که زن می‌تواند بر اساس آن درخواست طلاق از مرد را مطرح نماید می‌توان به مواردی مانند عسروحرج زن، عدم پرداخت نفقه توسط شوهر، داشتن وکالت برای طلاق یا یکی از شروط ۱۲ گانه ضمن عقد ازدواج اشاره کرد.

یعنی زن می‌تواند با اتکا به هر یک از موارد بالا، درخواست طلاق خود را به دادگاه خانواده ارائه دهد. منتهی باید توجه داشت در صورتی رأی طلاق زن از طرف دادگاه خانواده صادر می‌شود که موارد گفته شده برای دادگاه مربوطه احراز شده به اثبات رسیده باشد.

طلاق توافقی

طلاق با عسروحرج از طرف زن

درصورتی‌که زن و مرد برای جدایی به تفاهم نر سن سریع‌ترین ین راه طلاق از طرف زن به‌وسیله عسروحرج است. طبق ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی درصورتی‌که زندگی با مرد برای زن با مشقت و سختی همراه باشد و زن نتواند این زندگی را تحمل کند، می‌تواند برای اخذ طلاق اقدام کند.

اما عسروحرج دارای مصادیقی است که باید در دادگاه به اثبات برسند؛ در غیر این صورت امکان اخذ طلاق از این طریق برای زن فراهم نخواهد بود! از مصادیق عسروحرج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

محکومیت مرد به حبس ۵ سال یا بیشتر

درصورتی‌که مرد به هر دلیلی محکومیت قطعی حبس به مدت ۵ سال یا بیشتر داشته باشد، زن می‌تواند با مراجعه به محکمه برای اخذ طلاق اقدام کند.

ترک زندگی توسط زوج

درصورتی‌که مرد بدون عذر موجه حداقل به مدت ۶ ماه متوالی یا ۹ ماه متناوب در یک سال، زندگی مشترک خود را ترک کند مصداق عسروحرج بوده و می‌تواند برای اخذ طلاق به مراجع قانونی مراجعه نماید.

ضرب و شتم یا سوءاستفاده از زوجه

اگر مرد زن را مورد ضرب و شتم قرار دهد، زن می‌تواند با ثبت شکایت برای طلاق اقدام کند. البته سوءاستفاده از زوجه هم جزو مصادیق عسروحرج است. در واقع هرگونه رفتاری که از عرف خارج بوده و زن نتواند آن را تحمل کند دلیل محکمه پسندی برای جدایی از مرد به شمار می‌رود.

ابتلای زوج به بیماری‌های صعب‌العلاج

سریع‌ترین راه طلاق از طرف زن می‌تواند ابتلای زوج به بیماری‌های صعب‌العلاج باشد. درصورتی‌که بیماری روانی یا جسمی زوج باعث ایجاد خلل در زندگی مشترک شود زن قادر به اخذ طلاق خواهد بود.

اعتیاد زوج به مشروبات الکلی یا مواد مخدر

درصورتی‌که زوج به مشروبات الکلی یا مواد مخدر اعتیاد داشته و با تشخیص پزشک برای ترک آن اقدام نکند، زن قادر به طلاق خواهد بود. همچنین اگر زوج بعد از تعهد و ترک اعتیاد، مجدداً به مصرف مواد روی آورد زوجه می‌تواند برای درخواست طلاق به دادگاه صالح مراجعه کند.

یک نکته دررابطه‌با مصادیق عسروحرج

به طور کل پنج مورد گفته شده جزء مصادیق عسروحرج هستند. اما در دیگر مواردی هم که عسروحرج زن احراز شود امکان صدور حکم طلاق وجود دارد؛ بنابراین بهتر است حتماً با وکیل طلاق مشورت کرده و اطلاعات کامل‌تری دراین‌رابطه به دست آورید.

وکالت در طلاق

در طلاق از طرف مرد یا طلاق از طرف زن، داشتن وکیل برای طلاق، فرایند و پروسه طلاق بهتر پیش می‌رود. وکیل طلاق با آگاهی و دانش حقوقی بالا در زمینه دعاوی خانواده، در پیش برد پرونده طلاق و سرعت‌بخشیدن به مراحل اداری و قضایی طلاق نقش بسزایی دارد.

زن در این نوع طلاق، علاوه بر اینکه برای طلاق به رضایت و حضور همسر خود نیازی ندارد، همچنین حق مطالبه تمام حق‌وحقوق خود را از همسرش دارد. مرد نیز بر اساس قانون حمایت از خانواده، موظف به پرداخت حق‌وحقوق زن به طور کامل خواهد بود؛ بنابراین داشتن حق طلاق، سریع‌ترین راه طلاق از طرف زن به شمار می‌رود.

صحبت پایانی

در طلاق از طرف مرد یا طلاق از طرف زن، با داشتن وکیل برای طلاق، فرایند و پروسه آن خیلی موفق‌تر پیش می‌رود. وکیل طلاق با آگاهی و دانش حقوقی می‌تواند با سرعت‌بخشیدن در موضوعات دعاوی خانواده، مراحل اداری و قضایی طلاق، نقش بسزایی را ایفا کند.

اما شما در کی‌بلده فقط با پرکردن فرم درخواست مشاوره به مشاورین متخصص ما وصل شده و تا آخرین مرحله یعنی اجرایی‌شدن تمام روند، با خیالی آسوده، مراحل دادگاه را به سریع‌ترین شکل با موفقیت به پایان برسانید. (تلفن تماس:09101832787)

اگر نیازمند به دریافت مشاوره مالیاتی، مشاوره حقوقی، مشاوره سرمایه گذاری هستید یا نیاز به دریافت مشاوره و یا اجرای خدمات کسب و کار هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه کی بلده تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه گردد. از مرحله مشاوره تا اجراکی بلده” همراه شما می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه پرسش ها و پاسخ ها

فرم درخواست مشاوره و خدمات